притисни ентер »

Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем го победи Манчестер јунајтед
Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем го победи Манчестер јунајтед

Мурињо имаше непријатно враќање на Олд Трафорд, Тотнем го победи Манчестер јунајтед

Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. Фудбалерите на Манчестер јунајтед како да беа дополнително мотивирани

Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо

Рашфорд го реши Тотенхем на Мурињо

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е творец на победата на својот тим, откако постигна два гола во победата од 2-1 над Тотенхем. Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на Тотенхем, но неговата екипа го доживеа првиот пораз под водство на Португалецот. Јунајтед ја забележа само петта победа оваа сезона која во моментот

Мурињо објасни зошто Тотенхем загуби на „Олд Трафорд“

Мурињо објасни зошто Тотенхем загуби на „Олд Трафорд“

Португалецот имаше неславно враќање на теренот на неговиот поранешен клуб По пауза од речиси една година, Жозе Мурињо повторно беше на „Олд Трафорд“ и тоа како тренер, но овојпат на гостинскиот тим. Тотенхем загуби од Манчестер јунајтед со 2:1, а Маркус Рашфорд со два гола беше вистински херој за домаќините. Мурињо го призна поразот од неговиот поранешен

Мурињо поразен на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед го победи Тотнем

Мурињо поразен на Олд Трафорд, Манчестер јунајтед го победи Тотнем

Жозе Мурињо со наведната глава си замина од Олд Трафорд откако неговиот Тотнем загуби од Манчестер јунајтед со 2-1, Рашфорд беше херој на мечот. Фудбалерите на Манчестер јунајтед како да беа дополнително мотивирани од доаѓањето на нивниот поранешен терен, одиграа одличен меч и заслужено дојдоа до голем триумф. Резултатот беше отворен уште во шестата

Мурињо поразен на „Олд Трафорд“, Рашфорд јунак на Манчестер Јунајтед

Мурињо поразен на „Олд Трафорд“, Рашфорд јунак на Манчестер Јунајтед

Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд е творец на победата на својот тим, откако постигна два гола во победата од 2-1 над Тотенхем. Жозе Мурињо се врати на „Олд Трафорд“ како менаџер на Тотенхем, но неговата екипа го доживеа првиот пораз под водство на Португалецот. Јунајтед ја забележа само петта победа оваа сезона која во моментот

Мурињо пристигна на „Олд Трафорд“ за првпат по отказот во Јунајтед

Мурињо пристигна на „Олд Трафорд“ за првпат по отказот во Јунајтед

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед вечерва играат на домашен терен против Тотенхем во рамките на 15. коло од Премиер лигата. Мечот на „Олд Трафорд“ се наоѓа во центарот на вниманието бидејќи на овој стадион по речиси една година се враќа Жозе Мурињо. Португалецот доби отказ во Јунајтед кон крајот на декември минатата година, додека пред неколку недели

Мурињо веќе заостанува, Рашфорд искористи грешка на Газанига

Мурињо веќе заостанува, Рашфорд искористи грешка на Газанига

Почетокот за Жозе Мурињо при кам-бекот на „Олд Трафорд“ започна со брз погодок во мрежата на Тотенхем . Маркус Рашфорд се погрижи да донесе рано водство на Манчестер Јунајтед . Испрати силен удар на првата статива на кој италијанскиот голман Пауло Газанига немаше одговор. Голот на Рашфорд против Тотенхем: Ова е осма реализација на англискиот репрезентативец

„Специјалниот“ се враќа на „Олд Трафорд“

„Специјалниот“ се враќа на „Олд Трафорд“

По речиси една година од отказот од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, вечерва се враќа на „Олд Трафорд“. Ќе го предводи Тотенхем во походот кој треба да го изнесе клубот од средината на табелата. Мурињо и Тотенхем доаѓаат на север со серија од три последовни победи на трите одиграни средби, две во Премиер-лигата  со што се искачија на шестото место