притисни ентер »

Червар: Ќе видиме дали Јагањац згреши што потпиша за Нексе
Червар: Ќе видиме дали Јагањац згреши што потпиша за Нексе

Червар: Ќе видиме дали Јагањац згреши што потпиша за Нексе

Хрватскиот селектор и тренер на ППД Загреб, Лино Червар не го криеше разочарувањето што најмладиот хрватски репрезентативец, Халил Јагањац од македонскиот Металург замина во Нексе, а не во хрватскиот шампион. Јагањац уште летото преговараѓе со ППД Загреб, но трансферот не се оствари поради висината на отштетата која ја бараше Металург. Сега, на собирот

Јагањац откри зошто го „откачил“ Червар и потпишал за Нексе

Јагањац откри зошто го „откачил“ Червар и потпишал за Нексе

Хрватскиот репрезентативец Халил Јагањац официјално го напушти Металург и го засили Нексе, потег кој ја изненади хрватската ракометна јавност поради фактот што тој имаше одлична соработка со Лино Червар, но одлучи да го одбие ППД Загреб. Токму Червар му даде шанса во вистински момент на Јагањац во Металург и му овозможи да го покаже својот потенцијал

Червар не може да прежали што беше изигран од својот миленик во Металург!

Червар не може да прежали што беше изигран од својот миленик во Металург!

Трансферот на најдобриот ракометар на Металург, Хрватот Халил Јагањац во Нексе сѐ уште е топ-тема во хрватските медиуми, уште повеќе што тој денеска го имаше првиот контакт со доскорешниот тренер, Лино Червар, кој како тренер на ППД Загреб беше ептен заинтересиран за неговиот потпис. „Стариот лисец“ воедно е и селектор на репрезентацијата на Хрватска,

Одличен меч на Металург за прва победа сезонава

Одличен меч на Металург за прва победа сезонава

Анте Токиќ со девет гола беше најефикасен кај Металург Фото: Маја Јаневска-Илиева Работиме напорно и добро. Се надевам дека со оваа победа го направиме тој чекор што ни недостигаше за добра игра и во второто полувреме и добро би било ако направиме континуитет. Секој натпревар е искуство повеќе. Им честитам на момците за максимално борбената игра во

Последниот натпревар на Халил Јагањац за Металург

Последниот натпревар на Халил Јагањац за Металург

Средбата против Татран Прешов стана последна за Халил Јагањац во дресот на Металург. Халил кариерата ќе ја продолжи во екипата на Нексе. СЕХА-лигата со видео го одбележа овој настан, па погледнете го. . (Видео) Последниот натпревар на Халил Јагањац за Металург

Јагањац: Ова беше емотивен натпревар за мене, жал ми е што си одам

Јагањац: Ова беше емотивен натпревар за мене, жал ми е што си одам

Халил Јагањац синоќа го одигра последниот натпревар во дресот на Металург, тој заминува за Нексе каде ќе ја продолжи кариерата. Во последниот натпревар за Јагањац во Металург, тимот од Автокоманда ја оствари првата победа оваа сезона, совладан беше Татран Прешов. Хрватскиот ракометар е тажен што заминува, но среќен што тоа го прави со победа. „Овој

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац, по вчерашната победа над Татран Прешов со 30:28 во СЕХА-лигата, изјави дека тимот работи добро и се наоѓа на вистинскиот пат. – Знаевме дека Татран има проблеми со ротација. Се обидувавме да играме поагресивно и ја искористиме нивната кратка ротација. Но, не би сакал да правам подлабока анализа. Резултатите

Брестовац по првата победа на Металург: Овој пат беше подобро од минатите натпревари

Брестовац по првата победа на Металург: Овој пат беше подобро од минатите натпревари

Металург синоќа се израдува на првата победа оваа сезона откако во натпревар од СЕХА лигата го совлада Татран Прешов со 30:28, ова беше и последен меч за Халил Јагањац. Металург конечно забележа победа, по поразот од Железничар, малкумина веруваа дека може да се совлада Татран, но момците на Брестовац го одиграа најдобриот натпревар оваа сезона и дојдоа

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац, по вчерашната победа над Татран Прешов со 30:28 во СЕХА-лигата, изјави дека тимот работи добро и се наоѓа на вистинскиот пат. – Знаевме дека Татран има проблеми со ротација. Се обидувавме да играме поагресивно и ја искористиме нивната кратка ротација. Но, не би сакал да правам подлабока анализа. Резултатите

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Брестовац: На вистинскиот пат сме, за врвни резултати треба трпение

Тренерот на екипата на Металург, Данило Брестовац, по вчерашната победа над Татран Прешов со 30:28 во СЕХА-лигата, изјави дека тимот работи добро и се наоѓа на вистинскиот пат. – Знаевме дека Татран има проблеми со ротација. Се обидувавме да играме поагресивно и ја искористиме нивната кратка ротација. Но, не би сакал да правам подлабока анализа. Резултатите