притисни ентер »

Хрватскиот „погон“ проработе, Еурофарм Пелистер повторно суверено победува
Хрватскиот „погон“ проработе, Еурофарм Пелистер повторно суверено победува

Хрватскиот „погон“ проработе, Еурофарм Пелистер повторно суверено победува

Во дуел кој во многу нешта наликуваше на првото полуфинале, Еурофарм Пелистер по четврти пат оваа сезона го совлада Бутел Скопје и избори финале на Купот. Победата од 25-21 покажува колку цврста беше битолската одбрана, но посебно импресивни беа првите триесет минути. Божиќ Павлетиќ и Мандалиниќ се разиграа и најавија дека пелистерци добро се подготвиле

И Еурофарм Пелистер без проблеми стаса до финалето во Купот

И Еурофарм Пелистер без проблеми стаса до финалето во Купот

Во финалето на ракометниот Куп на Македонија ќе играат фавортите за трофејот скопски Вардар и битолски Еурофарм Пелистер. Битолчани лесно во полуфиналето на завршниот турнир кој се одржува во Кавадарци го совладаа Бутел Скопје со 26:21. Најефикасен во редовите на Е. Пелистер беше крилото Јосип Божиќ Павлетиќ со шест гола ,а на спротивната страна, по

Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот

Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот

Вардар против Е. Пелистер во финалето за куп трофејот Ф.К. Пред 17 секунди Е. Пелистер е вториот финалист во Купот на Македонија/фото: РК Е. Пелистер Битолски Е. Пелистер лесно ја скокна првата пречка во Купот на Македонија кој се одржува во Кавадарци. Денеска на Ф4-турнирот во спортската сала „Јасмин“ „зелените“ славеа над Бутел Скопје со резултат

„Вечно дерби“ и во финалето на Купот: Еурофарм Пелистер закажа нов ракометен спектакл во Кавадарци

„Вечно дерби“ и во финалето на Купот: Еурофарм Пелистер закажа нов ракометен спектакл во Кавадарци

Според сите очекувања и прогнози, во недела во Кавадарци ќе бидеме сведоци на нов ракометен спектакл во Македонија, бидејќи Вардар и Еурофарм Пелистер без проблеми се изборија за нова пресметка во битката за трофеј. Откако првично Вардар победи во првото полуфинале против вториот тим на Еурофарм Пелистер, првиот тим на битолчани вечерва ја оправда

Еурофарм Пелистер рутински преку Бутел до финале со Вардар во Купот на Македонија

Еурофарм Пелистер рутински преку Бутел до финале со Вардар во Купот на Македонија

Ракометарите на Еурофарм Пелистер стигнаа до рутински триумф од 25-21 против Бутел во вториот полуфинален натпревар од Ф4 турнирот во Купот на Македонија кој се игра во Кавадарци. Битолчани уште од самиот почеток максимално сериозно му пристапија на натпреварот, па по првите 30 минути обезбедија предност од седум гола разлика (16-9) која веќе ја навести

Битолчани се пласираа во Куп финалето: Е.Пелистер и Вардар 1961 во нова битка за трофеј!

Битолчани се пласираа во Куп финалето: Е.Пелистер и Вардар 1961 во нова битка за трофеј!

Очекувана завршница на полуфиналните пресметки во Купот на Македонија, кој се одржува во Кавадаци. Втората средба мина во знакот на Е.Пелистер, го совлада Бутел Скопје со 25-21 (16-9) и закажа финале со Вардар 1961. Новата пресметка за трофејот оваа сезона меѓу двата тима е закажана за во недела (19:30 часот). Битолчани одиграа доминантно прво полувреме

Битолчани се пласираа во Куп финалето: Е.Пелистер и Вардар 1961 во нова битка за трофеј!

Битолчани се пласираа во Куп финалето: Е.Пелистер и Вардар 1961 во нова битка за трофеј!

Очекувана завршница на полуфиналните пресметки во Купот на Македонија, кој се одржува во Кавадаци. Втората средба мина во знакот на Е.Пелистер, го совлада Бутел Скопје со 25-21 (16-9) и закажа финале со Вардар 1961. Новата пресметка за трофејот оваа сезона меѓу двата тима е закажана за во недела (19:30 часот). Битолчани одиграа доминантно прво полувреме

Вардар е прв финалист во ракометниот Куп

Вардар е прв финалист во ракометниот Куп

Вардар ќе игра во финалето на 29. ракометен Куп на Македонија, откако во денешниот полуфинален меч го совлада вториот тим на Еурофарм Пелистер со 28-24. Уште во првото полувреме се виде дека вардарци нема да имаат рутинско попладне, па дури и кога резултатски ќе побегнеа, како во 19. минута, на 9-5, Еурофарм Пелистер 2 успеваше да се врати. Грешките

Пелистер го совлада Бутел во првото полувреме и почна да мисли на финалето

Пелистер го совлада Бутел во првото полувреме и почна да мисли на финалето

Пелистер и Вардар ќе играат во финалето на ракометниот Куп на Македонија, откако и фаворитот од Битола ја исполни својата задача во денешниот прв ден од заврѓниот турнир во Кавадарци. Пелистер го совлада Бутел со 25-21 остварувајќи ја зацртаната цел, без разлика што тренерот Жељко Бабиќ има што да замери на изданието на своите избраници. Неговите насоки

Вардар го помина вториот тим на Пелистер и се пласира во финалето од купот

Вардар го помина вториот тим на Пелистер и се пласира во финалето од купот

Вардар очекувано е првиот финалист во Купот на Македонија откако со 28-24 го совлада Еурофарм Пелистер 2 во првото денешно полуфинале. Вардар очекувано е првиот финалист во Купот на Македонија откако со 28-24 го совлада Еурофарм Пелистер 2 во првото денешно полуфинале. Вториот битолски тим по квалитет не се даде лесно, добро се држеше во текот на целиот