притисни ентер »

Смешнна казна од ФИФА за Сити, за прекршување на трансфер правилата само парична глоба
Смешнна казна од ФИФА за Сити, за прекршување на трансфер правилата само парична глоба

Смешнна казна од ФИФА за Сити, за прекршување на трансфер правилата само парична глоба

Манчестер Сити помина добро, за прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години доби само парична глоба и ќе треба да плати 370.000 швајцарски франци. Манчестер Сити помина добро, за прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години доби само парична глоба и ќе треба да плати 370.000 швајцарски франци. Светската куќа на фудбалот

Само парична казна: Манчестер Сити се спаси од забрана за трансфери

Само парична казна: Манчестер Сити се спаси од забрана за трансфери

Манчестер Сити се спаси од посериозна санкција од страна на ФИФА откако светската куќа на фудбалот се реши само парично да го казни англискиот првак поради нелегални трансфери на малолетни фудбалери. Во слични случаи беа изрекувани и забрани за трансфери на клубови како Челси, Барселона и Атлетико Мадрид, се очекуваше истиот тренд да продолжи и со

„Граѓаните“ наместо исфрлање од ЛШ, добија смешна казна од УЕФА

„Граѓаните“ наместо исфрлање од ЛШ, добија смешна казна од УЕФА

Иако му се закануваше најтешка казна, англискиот шампион помина само со парична казна. Англискиот шампион Манчестер сити успеа да избегне тешки казни од страна на УЕФА поради незаконско договарање на трансфери на фудбалери помлади од 18 години. Најтешките казни за ова дело се исфрлање од европските натпреварувања или забрана за трансфери во два преодни

Ривалите сигурно ќе бидат бесни, Сити доби само парична глоба за прекршување на трансфер правилата на ФИФА

Ривалите сигурно ќе бидат бесни, Сити доби само парична глоба за прекршување на трансфер правилата на ФИФА

Манчестер Сити е казнет од ФИФА поради прекршување на правилата за трансфери на играчи под 18 години, „граѓаните“ поминаа само со парична глоба. Светската куќа на фудбалот изминативе години казни неколку гиганти со забрана за купување нов играчи, последен е Челси. На тапет се уште неколку клубови, а Манчестер Сити сега ја дозна пресудата. ФИФА попладнево

Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните” ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на играчи под 18 години. На крајот, од светската фудбалска централа го помилуваа Сити, при што Дисциплинскиот одбор на Федерацијата им изрече само парична казна на Британците. Манчестер ќе плати казна

Готово е: Манчестер Сити ја доби долгоочекуваната казна од ФИФА за неправилните трансфери

Готово е: Манчестер Сити ја доби долгоочекуваната казна од ФИФА за неправилните трансфери

Иако се очекуваше Манчестер Сити да добие ригорозна казна поради неправилностите во трансферите, сепак од ФИФА беа милостиви кон нив и може да се каже дека им дадоа смешна казна. Имено „граѓаните“ се казнати со 315.000 фунти за кршење на правилата при регистрација на играчи помали од 18 години. Ова е одлична вест за англискиот клуб кој се соочуваше

ФИФА му изрече смешна казна на Манчестер Сити за неправилностите во работата

ФИФА му изрече смешна казна на Манчестер Сити за неправилностите во работата

Долгата и исцрпна истрага која ја водеше ФИФА против Манчестер Сити беше протолкувана како голема можност „граѓаните“ да заработат жестока казна од светската куќа на фудбалот, но сепак највисокото тело кое преседава во Цирих денеска донесе една смешна одлука, или поточно казна која без проблеми ќе ја одработи англискиот шампион. Многумина прогнозираа

Манчестер Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Манчестер Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните“ ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на играчи под 18 години. На крајот, од светската фудбалска централа го помилуваа Сити, при што Дисциплинскиот одбор на Федерацијата им изрече само парична казна на Британците. Манчестер ќе плати казна

Манчестер Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Манчестер Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните“ ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на играчи под 18 години. На крајот, од светската фудбалска централа го помилуваа Сити, при што Дисциплинскиот одбор на Федерацијата им изрече само парична казна на Британците. Манчестер ќе плати казна

Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Сити се спаси – нема да има забрана, само парична казна

Шампионите на Англија, Манчестер Сити избегнаа забрана за трансфери, иако ФИФА објави дека „граѓаните” ги прекршиле трансфер правилата при пријавување на играчи под 18 години. На крајот, од светската фудбалска централа го помилуваа Сити, при што Дисциплинскиот одбор на Федерацијата им изрече само парична казна на Британците. Манчестер ќе плати казна