притисни ентер »

Јелена Антиќ продолжува во Унгарија
Јелена Антиќ продолжува во Унгарија

Јелена Антиќ продолжува во Унгарија

Македонската кошаркарска репрезентативка Јелена Антиќ пронајде нов клуб и во иднина ќе игра во Унгарија. Антиќ, која настапуваше во Полска, авантурата ќе ја продолжи во екипата на Чата, која се натпреварува во унгарскиот шампионат и се наоѓа на шестата позиција. Македонката имаше проблеми со повреда на коленото, поради кои подолго отсуствуваше, но

Јелена Антиќ има нов тим!

Јелена Антиќ има нов тим!

фото: csatabasketball.hu Најуспешната македонска кошаркарка по повеќе од една година се враќа на терените. По тешката повреда, таа потпиша со унгарскиот тим Чата. „Ни беше потребен играч на позицијата 3 кој има победнички менталитет и искуство. Го најдовме во Јелена кој е врвен професионалец и кој ќе биде големо засилување за нашиот тим“ , изјави тренерот

Антиќ потпиша за Чата

Антиќ потпиша за Чата

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ, во иднина ќе настапува во првенството на Унгарија. Таа се договори со тимот на НКЕ Чата, екипа која има учинок од 7 победи и 5 порази во моментов се наоѓа на седмото место на табелата. Антиќ беше преставена во новата средина како ново засилување заедно со Џудит Барнаи која е репрезентативка на

Антиќ потпиша за Чата

Антиќ потпиша за Чата

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ, во иднина ќе настапува во првенството на Унгарија. Таа се договори со тимот на НКЕ Чата, екипа која има учинок од 7 победи и 5 порази во моментов се наоѓа на седмото место на табелата. Антиќ беше преставена во новата средина како ново засилување заедно со Џудит Барнаи која е репрезентативка на

Јелена Антиќ потпиша за унгарски прволигаш

Јелена Антиќ потпиша за унгарски прволигаш

Една од најдобрите македонски кошаркарки, Јелена Антиќ договори нов ангажман и во иднина ќе настапува во првенството на Унгарија. Македонската репрезентативка се договори со НКЕ Чата, тим кој со учинок од 7 победи и 5 порази во моментов се наоѓа на седмото место на табелата. Таа денеска беше преставена во новата средина како засилување заедно со Џудит

Јелена Антиќ се сели во Унгарија

Јелена Антиќ се сели во Унгарија

Македонската кошаркарска репрезентативка, Јелена Антиќ во продолжение од сезоната ќе настапува за унгарскиот тим НКЕ Чата. Се работи за шестиот тим во женскиот унгарски шампионат. Антиќ по повредата на коленото поради која долго време паузираше, се враќа во ритам и повторно ќе настапува на интернационална сцена. Таа е претставена како големо засилување

Јелена Антиќ се враќа на терените, како играч на НКЕ Баскет од Будимпешта

Јелена Антиќ се враќа на терените, како играч на НКЕ Баскет од Будимпешта

Божиќните празници донесоа и убави моменти во кариерата на Јелена Антиќ. Нашето репрезентативно крило по голема пауза се враќа на кошаркарскиот терен, и одново во една екипа надвор од Македонија. Една од нашите најдобри кошаркарки во изминатата деценија, постигна договор со екипата на НКЕ Баскетбал од Унгарија, која прикажа големи амбиции на почетокот