притисни ентер »

Сите го коментираат начинот на кој Пендаровски му се обрати на Борисов

Сите го коментираат начинот на кој Пендаровски му се обрати на Борисов

На социјалните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ. При поздравувањето со Борисов, Пендаровски изговори фраза која предизвика бура на шеги по социјалните мрежи. Пендаровски

Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?

Пендаровски на Борисов: Љубави, како си?

На социјаните мрежи се споделува видео на кое бугарскиот премиер Бојко Борисов на маргините на Самитот во Сараево го покани македонскиот претседател Стево Пендаровски да остане во друштво со него и со српската премиерка, Ана Брнабиќ. – Седи си тука при нас – му вели Борисов на Пендровски. Претходно, кога претседателот им се доближи да ги поздрави,

Дали Пендаровски стварно му се обратил на Бојко со „љубави“

Дали Пендаровски стварно му се обратил на Бојко со „љубави“

На социјалите мрежи на големо се споделуваат реакции по едноминутното видео од средбата на македонскиот претседател Стево Пендаровски со бугарскиот премиер. Накусо, во ввидеотоо, Пендаровски му приоѓа на Бојко со зборови кои, според некои медиуми, наликува на „кај си љубави“!?,. Бојко му возвраќа со „кај си бе“, на по што следува прегрнување и искрено

Пендаровски: „Поздрав од Зоки“, Борисов: „Седи си тука при нас“

Пендаровски: „Поздрав од Зоки“, Борисов: „Седи си тука при нас“

Share Tweet Share Share Email Comments Тоа дека му пренесе поздрави од Зоки, тоа чувме јасно. Ама, дали пред тоа Пендаровски му се обрати на Бојко Борисов со „љубави“ или станува збор за друг термин кој погрешно ги наведе нашите сетила за слух да го чујат токму тоа – „еј љубави“. Како да не се врвни државници и водачи на своите нации, туку како да

Пендаровски до Борисов: Љубави, како си? Имаш поздрав од Зоки

Пендаровски до Борисов: Љубави, како си? Имаш поздрав од Зоки

На снимка од неформална средба, пред почетокот на самитот на Процесот за соработка во Југоисточна Европа во Сараево, се слуша како претседателелот Стево Пендаровски му се обраќа со „љубави“ на бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов разговоарал со српската премиерка Ана Брнабиќ, кога во моментот ввлез Пендаровски. Тие го поздравуваат, а според граѓаните

Пендаровски до Борисов: Љубави како си ми, имаш поздрав од Зоки

Пендаровски до Борисов: Љубави како си ми, имаш поздрав од Зоки

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади на земјите – учеснички во Процесот за соработка во Југоисточна Европа (ПСЈИЕ) во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер Бојко Борисов и српската премиерка Ана Брнабиќ. Според видеото, што е објавено на социјалните мрежи,

Каков премиер, таков претседател: „Љубави, те поздрави Зоки“!

Каков премиер, таков претседател: „Љубави, те поздрави Зоки“!

Претседателот Стево Пендаровски на самитот во Сарaево имаше неформална средба со премиерот на Бугарија Бојко Борисов. Кога Пендаровски влезе во салата, Борисов веќе беше таму со српската премиерка Ана Брнабиќ. Откако премиерот на Бугарија го забележа Пендаровски му довикна „елај си при нас“, а пак нашиот претседател задоволен што го викнале во друштвото,

Пендаровски пренесе поздрави, Борисов му одговори: „Седи тука при нас“

Пендаровски пренесе поздрави, Борисов му одговори: „Седи тука при нас“

Претседателот, Стево Пендаровски, му пренесе на бугарскиот премиер, Бојко Борисов, поздрави од премиерот, Зоран Заев, во неформалниот разговор на маргините на Самитот во Сараево. Борисов, пак, го покани на дружба со српската премиерка, Ана Брнабиќ. -Седи си тука при нас – му рече Борисов на Пендровски. Самитот во Сараево беше пропратен со неколку контроверзии

Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре

Борисов до Пендаровски: Седи тука при нас бре

Пендаровски му пренесе на Борисов поздрав од Зоки. Македонскиот претседател Стево Пендаровски, на маргините на Самитот во Сараево, се дружеше со бугарскиот премиер Бојко Борисов и спрската премиерка Ана Брнабиќ. Тој му пренесе на Борисов поздрави од Зоки, а Борисов го повика да се застане со нив. -Седи си тука при нас – му рече Борисов на Пендровски