притисни ентер »

На која адреса е упатен „аберот“ од Турција
На која адреса е упатен „аберот“ од Турција

На која адреса е упатен „аберот“ од Турција

Најавата за дуелот на ракометните репрезентации што е повеќе од објава Македонската ракометна репрезентација вчера во Ескишехир, против домашната Турција го одигра претпоследниот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020 година. На ред е уште еден натпревар, со Грција. Интересна коинциденција, нели? Нашата земја, поточно нашата репрезентација

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот

Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18 часот во Ескишехир против селекцијата на Турција ќе го одигра претпоследниот дуел во квалификациите за Европското првенство. Нашите ракометари атакуваат на нова победа во квалификациите по која ќе бидат чекор поблиску до освојување на првото место во групата. Селекторот Данило Брестовац во Ескишехир

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот

Ракометарите денеска противи Турција, пренос на Телма од 17:50 часот Македонската машка ракометна репрезентација денеска од 18 часот во Ескишехир против селекцијата на Турција ќе го одигра претпоследниот дуел во квалификациите за Европското првенство. Нашите ракометари атакуваат на нова победа во квалификациите по која ќе бидат чекор поблиску до освојување

Не заборавајте: Турција – Македонија со директен пренос на Телма

Не заборавајте: Турција – Македонија со директен пренос на Телма

Остануваат уште два часа до стартот на квалификациската пресметка меѓу Турција и Македонија за пласман на ЕП 2020 година. Нашиот најдобар национален тим во Ескишехир дојде за печат на европската виза, но и за останување во игра за она посакувано прво место во групата кое по четири одиграни кола го делиме со Исланд. Двете селекции имаат по пет бода

Со познати сили во Турција, дебитира Костески

Со познати сили во Турција, дебитира Костески

Ракометната репрезентација на Македонија вечерва од 18 часот ќе гостува кај Турција во Ескишехир во претпоследното коло од квалификациите за Европското првенство во 2020. Селекторот на македонската репрезентација Данило Брестовац и неговиот противник на спротивната страна ги објавија составите пред вечерашниот дуел, а во составот на Македонија дебитира

“Радувај” се Македонијо – Неверојатно, ракометниот дуел Македонија – Турција ќе го гледаме на македонски канал

“Радувај” се Македонијо – Неверојатно, ракометниот дуел Македонија – Турција ќе го гледаме на македонски канал

Телевизијата „Телма“ ќе врши директен пренос од квалификацискиот ракометен натпревар за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година меѓу Македонија и Турција. Мечот се игра на 12 јуни од 18 часот. Претходно, во јавноста владееше големо незадоволство поради тоа што ниту еден македонски телевизиски канал ги немаше откупено правата за пренос од

Малку ракомет и на домашна телевизија: Обезбеден пренос од мечот Турција-Македонија!

Малку ракомет и на домашна телевизија: Обезбеден пренос од мечот Турција-Македонија!

Можеби од фајнлфорот во Келн, кадешто Вардар ја освои Лигата на шампиони по вторпат во историјата, немаше пренос на македонска телевизија, но затоа дуелот на ракометната репрезентација на Македонија против Турција ќе го гледаме на македонски канал. Телевизијата Tелма ќе врши преднос на мечот меѓу Македонија и Турција на 12 јуни од 18 часот, кој се

Ракометот меѓу Македонија и Турција ќе го гледаме на македонски канал

Ракометот меѓу Македонија и Турција ќе го гледаме на македонски канал

Телевизијата „Телма“ ќе врши директен пренос од квалификацискиот ракометен натпревар за пласман на Европското првенство (ЕП) во 2020 година меѓу Македонија и Турција. Мечот се игра на 12 јуни од 18 часот. Претходно, во јавноста владееше големо незадоволство поради тоа што ниту еден македонски телевизиски канал ги немаше откупено правата за пренос од

Телма ќе врши директен пренос од Турција – Македонија

Телма ќе врши директен пренос од Турција – Македонија

И овој пат ТВ-куќата „Телма“ ќе биде задолжена за директен пренос од квалификациските мечеви на македонската ракометна репрезентација за пласман на ЕП 2020 година. Данило Брестовац и неговите избраници до крајот имаат уште два меча, играат против Турција на гости (12. јуни) и против Грција во Струмица четири дена подоцна. За задржување на првото место