притисни ентер »

Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите
Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се постигне договор и за да ги заштити своите и криминалите на неговите соработници, но остава простор за продолжување на преговорите за законот за јавно обвинителство, на којашто точка и заврши неуспешно

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Претседателот на Владата Зоран Заев, кој на лидерската средба го предводеше преговарачкиот тим на СДСМ, денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа се одржа во Собранието на Република Северна Македонија. Изјавата на Заев ја пренесуваме во целост: Искрено, многу сум разочаран од исходот на лидерската средба и од однесувањето

Мицкоски: Се што кажа Заев утринава - ИЗЛАЖА!

Мицкоски: Се што кажа Заев утринава - ИЗЛАЖА!

Во три дела течеа преговорите вчера, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашните преговори за законот за јавно обвиниотелство. 1. Реферирање од групите од СДСМ и ВМРО за досегашниот тек на разговорите за ОЈО, со акцент на договорот од 30 август. 2. Заев даде предлог - Формирање на ЈО за висока корупција - Ова ЈО ќе биде како она на

Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Мицкоски: Планот на Заев е да нема договор, оставаме простор да продолжат преговорите

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски  денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се постигне договор и за да ги заштити своите и криминалите на неговите соработници, но остава простор за продолжување на преговорите за законот за јавно обвинителство, на којашто точка и заврши неуспешно

Мицкоски: Се што кажа Заев утринава - ИЗЛАЖА!

Мицкоски: Се што кажа Заев утринава - ИЗЛАЖА!

Во три дела течеа преговорите вчера, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашните преговори за законот за јавно обвиниотелство. 1. Реферирање од групите од СДСМ и ВМРО за досегашниот тек на разговорите за ОЈО, со акцент на договорот од 30 август. 2. Заев даде предлог - Формирање на ЈО за висока корупција - Ова ЈО ќе биде како она на

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Претседателот на Владата Зоран Заев, кој на лидерската средба го предводеше преговарачкиот тим на СДСМ, денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа се одржа во Собранието на Република Северна Македонија. Изјавата на Заев ја пренесуваме во целост: Искрено, многу сум разочаран од исходот на лидерската средба и од однесувањето

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Заев за лидерската: Ако не добиеме датум за преговори, крив ќе биде Мицкоски

Претседателот на Владата Зоран Заев, кој на лидерската средба го предводеше преговарачкиот тим на СДСМ, денеска во изјава за медиумите информираше за лидерската средба што синоќа се одржа во Собранието на Република Северна Македонија. Изјавата на Заев ја пренесуваме во целост:

Заев: Разочаран сум од исходот на лидерската, вратите за разговори остануваат отворени

Заев: Разочаран сум од исходот на лидерската, вратите за разговори остануваат отворени

Груевизам до доцна во ноќта, барање против секоја логика, против правдата, против ЕУ и НАТО, против граѓаните, вредностите, стандардите и принципите, вака премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција го оцени исходот од синоќешната лидерска средба и единствениот услов, кој, како што рече, го поставил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. -Разочаран

Мицкоски: Заев сакаше ново СЈО што нема да го гони криминалот на актуелната власт

Мицкоски: Заев сакаше ново СЈО што нема да го гони криминалот на актуелната власт

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека ставот на неговата партија е дека законите дозволуваат обвинителите на СЈО да можат да ги застапуваат досегашните обвиненија, но од матичните обвинителства, во кои, според него, треба да се вратат сите помошници на Катица Јанева. „Законот за СЈО е јасен – по престанок на мандатот на специјалната