притисни ентер »

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз
Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Новак Ѓоковиќ го преживеа налетот на Матео Беретини и се најде во полуфиналето на Ролан Гарос, победа со која си закажа нов тениски класик со својот вечен ривал Рафаел Надал. Со оглед на тоа што се најдоа во истиот дел од ждребот, реприза од минатогодишното финале на Френч Опен ќе гледаме во полуфиналето, рунда до која двајцата дојдоа откако во четвртфиналето

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако гледачите беа избркани од трибините пред полицискиот час

Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако гледачите беа избркани од трибините пред полицискиот час

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако судијата го прекина мечот зашто гледачите не сакаа да ги напуштат трибините пред почетокот на полицискиот час во Париз во 23 часот. Ѓоковиќ ги доби првите два сета и се чинеше дека ќе ја заврши работата во присуство на 5.000 навивачи на трибините, но мечот се одолжи откако Матео Беретини

Ѓоковиќ – Надал во утрешното полуфинале на Ролан Гарос

Ѓоковиќ – Надал во утрешното полуфинале на Ролан Гарос

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Ролан Гарос откако судијата го прекина мечот зашто гледачите не сакаа да ги напуштат трибините пред почетокот на полицискиот час во Париз во 23 часот. Ѓоковиќ ги доби првите два сета и се чинеше дека ќе ја заврши работата во присуство на 5.000 навивачи на трибините, но мечот се одолжи откако Матео Беретини

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Бесниот Ѓоковиќ го скрши рекламното пано, па со страшен крик ја прослави победата во Париз

Новак Ѓоковиќ го преживеа налетот на Матео Беретини и се најде во полуфиналето на Ролан Гарос, победа со која си закажа нов тениски класик со својот вечен ривал Рафаел Надал. Со оглед на тоа што се најдоа во истиот дел од ждребот, реприза од минатогодишното финале на Френч Опен ќе гледаме во полуфиналето, рунда до која двајцата дојдоа откако во четвртфиналето

Бизарно: Прекинат дуелот Ѓоковиќ и Беретини за да се избрка – публиката!

Бизарно: Прекинат дуелот Ѓоковиќ и Беретини за да се избрка – публиката!

Чудна ситуација може да се види за време на четвртиот сет во четвртфиналниот дуел од „Ролан Гарос“ помеѓу Новак Ѓоковиќ и Матео Беретини, кој мораше да биде прекинат за да може да се „избрка“ публиката од трибините. Причина за тоа е фактот што во Франција во 23 часот почнува полициски час, поради што присутните на трибините мораа да си заминат пред

Циркус на Ролан Гарос – Прекинат е мечот Ѓоковиќ – Беретини поради полициски час

Циркус на Ролан Гарос – Прекинат е мечот Ѓоковиќ – Беретини поради полициски час

Пред 11 часот организаторите на турнирот одлучија да ги испразнат трибините, па при резултат 2:1 за Новак мечот треба да продолжи без публика Неочекуван потег на организаторите на Рилан Гарос го прекина мечот меѓу Новак Ѓоковиќ и Матео Беретини во Париз, а причина е полицискиот час. Одлучено е гледачите кои беа присутни на централниот терен да бидат

Двете легенди на терен: Ѓоковиќ против Беретини во вечерниот термин, а Надал со Шварцман

Двете легенди на терен: Ѓоковиќ против Беретини во вечерниот термин, а Надал со Шварцман

Новак Ѓоковиќ, првиот тенисер во светот, во четвртфиналето на Ролан Гарос ќе ги одмери силите со Матео Беретини во среда навечер, односно не пред 20. часот. Тоа ќе биде втор меѓусебен дуел помеѓу Србинот и Италијанецот. Единствениот натпревар досега го доби Ѓоковиќ убедливо со 6:2, 6:1 на последниот Мастерс во Лондон. Новак ќе игра за место во своето