притисни ентер »

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо
Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо може да ја продолжи кариерата во друг англиски клуб. Според инсајдерот Екрем Конур, за играчот се заинтересирани Астон Вила и Кристал Палас. Трансферот на Санчо во некој од овие клубови би можел да биде финализиран во јануари. На 14 септември, Манчестер јунајтед објави суспензија на Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо може да ја продолжи кариерата во друг англиски клуб. Според инсајдерот Екрем Конур, за играчот се заинтересирани Астон Вила и Кристал Палас. Трансферот на Санчо во некој од овие клубови би можел да биде финализиран во јануари. На 14 септември, Манчестер јунајтед објави суспензија на Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Според инсајдерот Екрем Конур, за играчот се заинтересирани Астон Вила и Кристал Палас. Трансферот на Санчо во некој од овие клубови би можел да биде финализиран во јануари. На 14 септември, Манчестер јунајтед објави суспензија на Санчо од тренинзите со главниот тим по конфликтот со тренерот Тен Хаг. Беше објавено дека тренерот е подготвен да го врати

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо

Два клуба од Премиер лигата подготвени да го купат Санчо Фудбалерот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Џејдон Санчо може да ја продолжи кариерата во друг англиски клуб. Според инсајдерот Екрем Конур, за играчот се заинтересирани Астон Вила и Кристал Палас. Трансферот на Санчо во некој од овие клубови би можел да биде финализиран во јануари. На

Денес изгледа смешно: Еве каква клазула предложил Јунајтед во договорот на Санчо

Денес изгледа смешно: Еве каква клазула предложил Јунајтед во договорот на Санчо

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Џејдон Санчо е во центарот на вниманието на медиумите на Островот поради неговата ситуација во Манчестер Јунајтед каде што како што изгледа повеќе нема да заигра. Санчо влезе во конфликт со Ерик Тен Хаг кој цврсто стои на својот став и нема намера да попушти. ЕКСКЛУЗИВНО: 100 БЕСПЛАТНИ

Џејдон Санчо би можел да се врати во Борусија Дортмунд

Џејдон Санчо би можел да се врати во Борусија Дортмунд

Џејдон Санчо би можел да се врати во Борусија Дортмунд Ф.К. Пред 1 минута фото: EPA-EFE/ASH ALLEN Борусија Дортмунд размислува за повторно ангажирање на Џејдон Санчо (23), објави „Спорт Билд“. Раководството на германскиот фудбалски клуб ја разгледува можноста да го ангажира крилниот напаѓач на позајмица во зима. Добиј ги најважните вести, бесплатно

Дортмунд сака да се врати Санчо

Дортмунд сака да се врати Санчо

Борусија Дортмунд сериозно ја разгледува можноста во зимскиот преоден рок да го врати во тимот играчот на Манчестер јунајтед Џејдон Санчо, пренесуваат германските медиуми. Во 2021 година, Борусијаим го продаде Санчо на „црвените ѓаволи“ за 90 милиони евра. Пред неколку месеци Санчо се скара со менаџерот, Ерик Тен Хаг, кој изјави дека англискиот фудбалер

Дортмунд сака да се врати Санчо

Дортмунд сака да се врати Санчо

Борусија Дортмунд сериозно ја разгледува можноста во зимскиот преоден рок да го врати во тимот играчот на Манчестер јунајтед Џејдон Санчо, пренесуваат германските медиуми. Во 2021 година, Борусијаим го продаде Санчо на „црвените ѓаволи“ за 90 милиони евра. Пред неколку месеци Санчо се скара со менаџерот, Ерик Тен Хаг, кој изјави дека англискиот фудбалер

Дортмунд сака да се врати Санчо

Дортмунд сака да се врати Санчо

Борусија Дортмунд сериозно ја разгледува можноста во зимскиот преоден рок да го врати во тимот играчот на Манчестер јунајтед Џејдон Санчо, пренесуваат германските медиуми. Во 2021 година, Борусијаим го продаде Санчо на „црвените ѓаволи“ за 90 милиони евра. Пред неколку месеци Санчо се скара со менаџерот, Ерик Тен Хаг, кој изјави дека англискиот фудбалер

Тен Хаг: Санчо? Не сакам да коментирам за играчи надвор од тимот!

Тен Хаг: Санчо? Не сакам да коментирам за играчи надвор од тимот!

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, беше задоволен од она што го виде на натпреварот против Кристал Палас. „Црвените ѓаволи“ победија со 3:0 и се пласираа во осминафиналето на „Карабао купот“. „Одигравме добро, доминиравме. Тоа е она кон што се стремиме. Кога не победувате, доаѓа разочарувањето, расположението не е исто. Но, ние сме силни