притисни ентер »

Кристјансон: Ќе сториме се да ја изненадиме Македонија
Кристјансон: Ќе сториме се да ја изненадиме Македонија

Кристјансон: Ќе сториме се да ја изненадиме Македонија

Исланѓанецот, Арон Кристјансон кој е селектор на Бахреин, нашиот следе3н противник на Мундијалот, смета дека македонската репрезентација е фаворит во утрешниот дуел, но дека тој и неговите избраници ќе сторат се да направат изненадување. „Македонија е добар тим. Микс од искусни ракометари и млади и талентирани ракометари, имаат добра енергија. Знаеме

„Светското првенство за Македонија 'ќе почне' по мечот со Бахреин!“

„Светското првенство за Македонија 'ќе почне' по мечот со Бахреин!“

И ова Светско првенство, како и на неколку претходно, стручен аналитичар на Спорт1 е поранешниот слектор Стевче Стефановски. Го поздравува победничкиот старт на Мундијалот, меѓутоа посочи и на неколку моменти кои препорачливо е да се поправат ако сакаме успех во иднина. За младите ова СП може да значи многу, да ги користиме повеќе Конечно после долги

Кристјансон: Македонија игра преку „мозокот“ Лазаров, важи за голем фаворит

Кристјансон: Македонија игра преку „мозокот“ Лазаров, важи за голем фаворит

Репрезентацијата на Бахреин ќе биде следен предизвик за Македонија на Светското првенство (СП) во ракомет кое се игра во Германија и Данска . Селекторот на азиската селекција, Арон Кристјансон, го најави дуелот, за кој вели дека Македонија е апсолутен фаворит. „Не очекува еден тежок меч. Македонија има добар тим, микс од искуство и младост која дава

Арон Кристијансон за 24 Ракомет ТВ: Лазаров е мозокот на Македонија

Арон Кристијансон за 24 Ракомет ТВ: Лазаров е мозокот на Македонија

Вчерашната победа против репрезентацијата на Јапонија за Македонија беше добар влез во првенството, а веќе утре од 14 часот го има вториот натпревар на кој ќе се соочи со селекцијата на Бахреин. Оваа репрезентација загуби во 1. коло од Шпанија и остана без бодови, па против Македонија ќе се обиде да надомести. Селекторот Арон Кристјансон вели дека

Лазаров е главен кандидат за топ стрелец, ќе има 70-80 погодоци

Лазаров е главен кандидат за топ стрелец, ќе има 70-80 погодоци

Поранешните репрезентативци на Македонија пред почетокот на првенството одговараат на пет прашања поврзани со Светското првенство и со нашиот национален тим. Со нивните анализи ќе можете и вие да имате свој впечаток, а воедно и да знаете од кој ракометар колку да очекувате, но и да имате предвид кои селекции се фаворити. Ванчо Димовски е поранешен