притисни ентер »

Kia Soul во Европа доаѓа само во електрична верзија

Kia Soul во Европа доаѓа само во електрична верзија

Јужнокорејскиот производител Kia на саемот во Лос Анџелес меѓудругите модeли ја претстави и новата генерација на Soul. Овој автомобил кој првично е креиран за пазарот во САД ќе биде понуден и во Европа, но само во електрична изведба. За разлика од САД каде овој модел ќе биде понуден со 2.0 литарски атмосферски и 1.6 литарски турбо бензинец, во Европа