притисни ентер »

Со кола удрил девојче на велосипед и избегал
Со кола удрил девојче на велосипед и избегал

Со кола удрил девојче на велосипед и избегал

Уште еден срам за сообраќајната култура во Македонија. Имено во петокот (12.07.2019) во Скопје на крстосницата на улица Горно Лисиче и улица Горноварварска засега непознат возач на патничко моторно возило удрило во велосипед управуван од малолетно девојче. Возачот по инцидентот наместо да пружи помош истиот го напуштил местото и се упатил во непознат

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Непознато патничко моторно возило вчера удрило во велосипед управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера напладне во Скопје на крстосницата од улицата „Горно Лисиче“ и улицата „Горноврановска“. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Непознато патничко моторно возило вчера удрило во велосипед управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера напладне во Скопје на крстосницата од улицата „Горно Лисиче“ и улицата „Горноврановска“. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка

Со кола удрил девојче на велосипед и избегал

Со кола удрил девојче на велосипед и избегал

Вчера попладне. во Скопје на крстосницата од ул. „Горно Лисиче“ и ул.„Горноврановска“, се случила сообраќајна незгода во која засега непознато патничко моторно возило удрило во велосипед, управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Непознато патничко моторно возило вчера удрило во велосипед управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера напладне во Скопје на крстосницата од улицата „Горно Лисиче“ и улицата „Горноврановска“. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка

Прегазил малолетничка на велосипед, па избегал

Прегазил малолетничка на велосипед, па избегал

На 12.07.2019 во 14 часот во Скопје на крстосницата од улиците Горно Лисиче и Горноврановска, се случила сообраќајна незгода во која засега непознато патничко моторно возило удрило во велосипед „Династи“, управуван од малолетничка од Скопје  и  го напуштил местото. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Возач прегазил малолетна велосипедистка и избегал

Непознато патничко моторно возило вчера удрило во велосипед управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото, соопшти МВР. Несреќата се случила вчера напладне во Скопје на крстосницата од улицата „Горно Лисиче“ и улицата „Горноврановска“. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана тешка

Малолетничка повредена во Скопје, возачот побегнал

Малолетничка повредена во Скопје, возачот побегнал

Малолетно девојче е тешко повредено во петокот скопската населба Лисиче, откако додека возело велосипед на неа налетал засега неидентификуван автомобил, чиј возач без да ѝ укаже помош на настраданата побегнал од местото на несреќата, информираше во саботата Министерството за внатрешни работи. На крстосницата од улица „Горно Лисиче“ и улица „Горноврановска“

Полицијата трага по возачот кој прегази дете во Лисиче

Полицијата трага по возачот кој прегази дете во Лисиче

Полицијата се уште го бара лицето кое вчера во 14 ч. во Скопје на крстосницата од ул.„Горно Лисиче“ и ул.„Горноврановска“ прегази малолетнича и побегна од местото на настанот. Сообраќајната незгода се случила од засега непознато лице кое со патничко моторно возило удрило во велосипед „Династи“, управуван од малолетничка од Скопје по што и возачот го

Прегазено девојче на велосипед во Лисиче, возачот побегнал

Прегазено девојче на велосипед во Лисиче, возачот побегнал

Вчера во 14 ч. во Скопје на крстосницата од ул.„Горно Лисиче“ и ул.„Горноврановска“, се случила сообраќајна незгода во која засега непознато патничко моторно возило удрило во велосипед „Династи“, управуван од малолетничка од Скопје и го напуштил местото. Малолетничката била пренесена во Градска општа болница Св.Наум Охридски, каде и била констатирана