притисни ентер »

„Баба ми е во кома, а вие се шегувате! Носете си ги глупавите маски!“
„Баба ми е во кома, а вие се шегувате! Носете си ги глупавите маски!“

„Баба ми е во кома, а вие се шегувате! Носете си ги глупавите маски!“

Популарниот босански кошаркар во НБА-лигата, Јусуф Нуркиќ со мислите е далеку од Флорида затоа што за живот се бори член на неговото семејство, односно неговата баба. Босанскиот кошаркар е загрижен за баба му, која е во кома поради опасниот вирус, а тоа им го откри на новинарите по мечот на својот тим во Дизниленд. „Овде сме поради пандемијата. Луѓето

Апел на кошаркарот на Портланд: Мојата баба е во кома, луѓе носете ги тие проклети маски

Апел на кошаркарот на Портланд: Мојата баба е во кома, луѓе носете ги тие проклети маски

По победата на Портланд над Менфис, центарот Јусуф Нуркиќ упати порака до сите да си го чуваат здравјето. Нуркиќ во тиумфот на неговот тим учествуваше со 18 поени, девет скокови и пет асистенции. Ова беше прв натпревар за Нуркиќ по пауза од година и половина поради тешката повреда на ногата. Сепак, иако имаше многу причини за славје, центарот не се

„Баба ми е во кoмa, а вие се шегувате – Нoceтe си ги глyпaвитe мacки“

„Баба ми е во кoмa, а вие се шегувате – Нoceтe си ги глyпaвитe мacки“

Популарниот босански кошаркар во НБА-лигата, Јусуф Нуркиќ со мислите е далеку од Флорида затоа што за живот се бори член на неговото семејство, односно неговата баба. Босанскиот кошаркар е загрижен за баба му, која е во кома поради опасниот вирус, а тоа им го откри на новинарите по мечот на својот тим во Дизниленд. „Овде сме поради пандемијата. Луѓето

Босанецот од Портланд распали во јавноста: Ова ми се најтешки денови, ве молам носете ги проклетите маски

Босанецот од Портланд распали во јавноста: Ова ми се најтешки денови, ве молам носете ги проклетите маски

Кошаркарот на Портланд, Јусуф Нуркиќ по натпреварот против Мемфис Гризлис се јави со коментар поврзан со целата ситуација со коронавирусот. Нуркиќ одигра одличен натпревар против Гризлис уфрлувајќи 18 поени на кои придодаде и девет скокови, шест блокади и пет асистенции. По натпреварот, Нуркиќ изјави дека неговата баба се бори за живот откако го добила

„Го*ното е реално и е меѓу нас, затоа носете ги проклетите маски!“

„Го*ното е реално и е меѓу нас, затоа носете ги проклетите маски!“

Речиси по една година отсуство поради тешката повреда на ногата и пандемијата со коронавирусот, босанскиот интернационалец Јусуф Нуркиќ се врати во дресот на Портланд трејлблејзерс и тоа на фантастичен начин, со изедначување на личниот рекорд. „Пионерите“ беа подобри во пресметката со Мемфис гризлис (140-135), во која тој постигна 18 поени со девет