притисни ентер »

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула
Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, по синоќешната победа (3:0) против Кротоне на натпреварот од 23. коло на италијанскиот фудбалски шампионат, најави борба за титулата до самиот крај. – Можеби последните порази не натераа малку да се изнервираме. Стартот на мечот со Кротоне не беше најдобар, но потоа дадовме голови. Беше важно да се освојат трите

Пирло: Јувентус нема да се откаже од титулата до крајот на првенствената трка

Пирло: Јувентус нема да се откаже од титулата до крајот на првенствената трка

Тренерот на актуелниот италјански фудбалски првак Јувентус, Андреа Пирло, по синоќешната победа против Кротоне (3:0) во натпреварот од 23. коло на Серија А најави дека нема да се откажат лесно од одбранта на титулата. „Старата дама“ ќе се  бори со тимовите од Милано, Интер и Милан да да го сочува приматото шампион до самиот крај на шампионатот. – Можеби

Роналдо постигна 25 гола, 14 сезони по ред

Роналдо постигна 25 гола, 14 сезони по ред

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14. последователна сезона. Тој ваква ефикасност покажува уште од сезоната 2007/08, кога сè уште играше за Манчестер јунајтед

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14. последователна сезона. Тој ваква ефикасност покажува уште од сезоната 2007/08, кога сè уште играше за Манчестер јунајтед

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Роналдо ја пополни листата: Им даде гол на сите тимови во Серија А

Со вчерашните два гола против Кротоне веќе нема активен калчолигаш кој не примил гол од Кристијано Роналдо. Малиот Кротоне беше единствениот тим кој сезонава се натпреварува во Серија А, а кој никогаш не примил гол од Кристијано Роналдо. Тој мит беше урнат синоќа кога Португалецот двапати стрелаше во мрежата на клубот од Калабрија. Роналдо првпат играше

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, по синоќешната победа (3:0) против Кротоне на натпреварот од 23. коло на италијанскиот фудбалски шампионат, најави борба за титулата до самиот крај. – Можеби последните порази не натераа малку да се изнервираме. Стартот на мечот со Кротоне не беше најдобар, но потоа дадовме голови. Беше важно да се освојат трите

Роналдо прв со над 25 гола во 14 сезони во низа, Јуве го „прегази“ Кротоне

Роналдо прв со над 25 гола во 14 сезони во низа, Јуве го „прегази“ Кротоне

Кристијано Роналдо и Јувентус не дозволија нова „сопка“ на „бјанконерите“ во Серија А, стигнувајќи до рутинска 3:0 победа, откако Португалецот постигна два гола во првото полувреме за да постави необичен голгетерски рекорд. Иако сезоната е некаде на половина, Роналдо стигна до бројката од над 25 гола оваа сезона, со што неверојатна 14-та сезона по

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14. последователна сезона. Тој ваква ефикасност покажува уште од сезоната 2007/08, кога сè уште играше за Манчестер јунајтед

Јувентус го совлада Кротоне!

Јувентус го совлада Кротоне!

Избраниците на Андреа Пирло со убедливи 3-0 успеаа да ја совладаат екипата на Кротоне на домашен терен и останаа во трката за титулата во италијанската Серија А. Јуве сега е на третата позиција со 45 бода, но има и натпревар помалку од лидерот Интер кој е на врвот со 53 бода. Прв стрелец на натпреварот беше кој друга, ако не Кристијано Роналдо во 38

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо беше двоен стрелец синоќа на мечот од 23. коло во италијанскиот шампионат против Кротоне. Така, Португалецот оваа сезона стигна до 25 погодоци. Роналдо ја достигна оваа граница во неговата 14. последователна сезона. Тој ваква ефикасност покажува уште од сезоната 2007/08, кога сè уште играше за Манчестер јунајтед