притисни ентер »

Во 2020 Opel Insignia добива освежување
Во 2020 Opel Insignia добива освежување

Во 2020 Opel Insignia добива освежување

Популарната спортска лимузина и караван (Grand Sport i Sports Tourer) на Германците, сега под капа на француската групација РЅА по три пазарни години ќе добие затегнување на брчките а дебито ќе биде во јануари наредната 2020 година на салонот за автомобили во Брисел … Поточно на саемот што ќе се одржи од 10 до 19 јануари наредната 2020 -та ќе се покаже

Дискретно освежување за Opel Insignia / ФОТО

Дискретно освежување за Opel Insignia / ФОТО

Велат, она што е убаво и она што функционира добро не се менува, а до тоа очигледно се придржувале во Opel при рестилизацијата на Insignia. Особено ако се земе во предвид дека тековната втора генерација на моделот на пазарот е присутна две години. Низ процесот на рестилизација поминале лимузинската Grand Sport и караванската Sports Tourer верзии, додека

Opel ги објави првите фотографии од освежената Insignia Grand Sport

Opel ги објави првите фотографии од освежената Insignia Grand Sport

Премиерата на освежената Insignia Grand Sport е закажана за следниот месец во Брисел, но Opel веќе ги објави првите фотографии од фејслифтот на големиот седан. Од Opel кажуваат дека измените се во насока на истакнување на купеовската форма на Insignia Grand Sport – и нема зошто да не, големиот седан на Opel веќе е еден од најубавите модели во овој

Opel влегува во 2020 со освежена Insignia

Opel влегува во 2020 со освежена Insignia

Германскиот седан по речиси три години на пазарот добива мали стилски промени и ажурирана технологија Со препознатлив изглед, Opel Insignia добива мало освежување, кое е претежно фокусирано кај предниот дел на автомобилот, каде поставени се ревидирана решетка и редизајнирани светлосни уреди. Во долниот дел се наоѓа широк централен влез за воздух со

Понапредна Insignia со повеќе технологија и иновативни светла со 168 LED елементи

Понапредна Insignia со повеќе технологија и иновативни светла со 168 LED елементи

Opel Insignia дебитираше во 2009 година, беше прогласена за Европски автомобил на годината, а за една деценија се продадени над 1,2 милиони примероци на овој модел Знаменосецот на Opel, атрактивната Insignia, на почетокот на следната година ќе пристигне во продажните салони во освежено издание, кое ќе добие благи, но позитивни промени на и онака елегантниот