притисни ентер »

Хуман гест на Елина Свитолина
Хуман гест на Елина Свитолина

Хуман гест на Елина Свитолина

Украинската тенисерка Елина Свитолина ја воодушеви јавноста со еден свој гест. Свитолина решила да ја плати операцијата на сонародничката Дарија Лопатеска. Свитолина, која на ВТА листата се наоѓа на шестото место, решила да плати 12.000 евра за да и помогне на 16 годишната Лопатеска, која неодамна доживеала тешка повреда на коленото. За хуманиот гест

Хуман гест на Елина Свитолина

Хуман гест на Елина Свитолина

Украинската тенисерка Елина Свитолина ја воодушеви јавноста со еден свој гест. Свитолина решила да ја плати операцијата на сонародничката Дарија Лопатеска. Свитолина, која на ВТА листата се наоѓа на шестото место, решила да плати 12.000 евра за да и помогне на 16 годишната Лопатеска, која неодамна доживеала тешка повреда на коленото. За хуманиот гест

Свитолина со прекрасен потег го воодушеви светот!

Свитолина со прекрасен потег го воодушеви светот!

Украинската тенисерка Елина Свитолина блеска на тениските терени, но и надвор од него освои многу навивачи со својот преубав потег. Дарија Лопатеска, 16-годишната тенисерка која неодамна претрпе тешка повреда на коленото, па мораше да оди на операција која чини 12.000 евра, а Елина ја плати целата сметка за медицинскиот зафат во Италија и така помогна

Свитолина плати 12.000 долари за операција на најталентираната украинска тенисерка

Свитолина плати 12.000 долари за операција на најталентираната украинска тенисерка

Украинката Елина Свитолина загуби на првиот меч во Рим, но затоа се најде на насловните страници поради прекрасен гест надвор од терените. Таа плати 12.000 долари за целосна операција на својата сонародничка Дариа Лопатетска. 16 year old Ukrainian Dasha Lopatetska suffered a harsh knee injury not a long time ago, and urgently needed €12’000. Ukraine