притисни ентер »

„Ај брусете сега!“: Порача типот кој ја враќаше ѕвездата од Кутлеш на шахтите
„Ај брусете сега!“: Порача типот кој ја враќаше ѕвездата од Кутлеш на шахтите

„Ај брусете сега!“: Порача типот кој ја враќаше ѕвездата од Кутлеш на шахтите

Share Tweet Share Share Email Comments Ај брусете сега! Вака им порача на властите битолчанецот кој со шаблон и боја го враќа симболот од Кутлеш на металните капаци од уличната инфраструктура во градот. Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Не прашувај дама за години

Виц: Не прашувај дама за години

Share Tweet Share Share Email Comments Во бар дечко приоѓа на една згодна жена и директно ја прашува: – Колку години имате? – Дамите никогаш не се прашуваат за годините! – А колку кила си? – Добро де, 33 години имам… Advertisements Share Tweet Share Share Email

Виц: Жените и водењето љубов

Виц: Жените и водењето љубов

Share Tweet Share Share Email Comments Што мислат модерните девојки и жени за време на полов однос: – На 18 години: леле да не дознае мама. – На 28 години: леле да не останам трудна. – На 38 години: леле маж ми да не дознае!! – На 48 години: леле да не му спадне! Advertisements Share Tweet Share Share Email

Реакција и од Уранија Пировска од Хелсиншки комитет по изјавата од Заев

Реакција и од Уранија Пировска од Хелсиншки комитет по изјавата од Заев

Share Tweet Share Share Email Comments На изјавата на премиерот Зоран Заев која вчера ја изреволтира и шокира македонската јавност, дека нема да дозволи „криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја рушат владата, реагираше и извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права во Македонија, Уранија Пировска. Таа во првиот пост напиша

Виц: Македонска финта

Виц: Македонска финта

Share Tweet Share Share Email Comments Еден човек отворил кафеана во Македонија. Ја крстил „Пет буриња“, но однадвор закачил само четири. Еден негов пријател му ја посочил грешката, а овој му одговорил: – Не е грешка, сè си е во ред и на место. Јас намерно ставив само 4 буриња надвор. Идејата ми е кога некој ќе забележи, да влезе внатре да ми објасни

Виц: Изгорев од температура

Виц: Изгорев од температура

Share Tweet Share Share Email Comments Шефот: Колешке, кај сте досега вие? Пет дена ве нема на работно место! Не можев да дојдам, шефе, болна бев. Болна? А овој раскошен чоколаден тен како сте го фатиле? А тоа – изгорев од температура. Advertisements Share Tweet Share Share Email