притисни ентер »

Ливерпул се врати на победите: Салах од пенал за триумф над Брајтон
Ливерпул се врати на победите: Салах од пенал за триумф над Брајтон

Ливерпул се врати на победите: Салах од пенал за триумф над Брајтон

По поразот од Манчестер сити во претходното коло, Ливерпул повторно се врати на победите во Премиерлигата славејќи со 0-1 на гостувањето против Брајтон во 22. коло. Креатор на трите бода за „црвените“ беше Мохамед Салах со погодокот од пенал во 50. минута од натпреварот…  Овој триумф за Ливерпул значи повторно предност од седум бода во однос на второпласираниот

Салах го врати Ливерпул на победничките патеки

Салах го врати Ливерпул на победничките патеки

Ливерпул не одигра една од своите најдобри партии ова попладне на гостувањето на „Амекс стадионот“, но сепак благодарение на пеналот на стартот на второто полувреме успеа да стигне до планираните три бода и да запише нова победа во Премиер лигата. По двата порази во низа во домашното првенство и во ФА купот, тимот на Јирген Клоп повторно се врати на

Салах го „реши“ Брајтон и го врати Ливерпул на +7

Салах го „реши“ Брајтон и го врати Ливерпул на +7

Ливерпул денес се мачеше со Брајтон, но сепак во 22-то коло домаќинот оствари победа од 1:0. Малата резултатска криза го зафати тимот од „Енфилд“ после поразот на „Итихад“ од Манчестер Сити и елиминацијата од Вулверхемптон во купот, но тимот на Јирген Клоп денес се врати на победничките патеки. Mohamed Salah breaking the deadlock with a penalty won

Ливерпул не игра добро, но победува

Ливерпул не игра добро, но победува

Лидерот на премиерлигашката табела Ливерпул ја задржа предноста пред ривалите за шампионската титула по победата на гостувањето кај Брајтон со 1-0. Ова беше далеку од најдобрите изданија на „црвените“ оваа сезона, но на крајот се бројат бодовите. Стрелец на единствениот гол беше Мохамед Салах во 53. минута од пеналот кој сам го изнуди.

Ливерпул едвај го совлада Брајтон, Лестер загуби од Саутемптон

Ливерпул едвај го совлада Брајтон, Лестер загуби од Саутемптон

Денеска беа одиграни неколку натпревари од 22. коло во англиската Премиерлига, а Ливерпул им се врати на победите, откако имаше тежок меч против Брајтон и го совлада со 1-0. Брајтон се покажа како цврст противник и не му дозволи на Ливерпул да стигне до висока победа, па по првите 45 минути резултатот беше 0-0. Во второто полувреме Брајтон направи

Салах донесе победа за Ливерпул од пресметката со Брајтон

Салах донесе победа за Ливерпул од пресметката со Брајтон

Се одиграа петте предвидени натпревари во стандардниот термин од 16 часот во 22 коло од англиската Премиерлига, лидерот во шампионатот сигурен на гостувањето кај Брајтон. Лидерот во Премиерлигата успеа да дојде до посакуваните три бода од гостувањето кај Брајтон и славеше минимално со 0-1, а единствениот гол на средбата го постигна Мохамед Салах

Пеналот на Салах донесе цел плен за Ливерпул кај Брајтон

Пеналот на Салах донесе цел плен за Ливерпул кај Брајтон

По поразот од Манчестер Сити во големото англиско дерби, екипата на Ливерпул го совлада Брајтон (0-1) и се врати на победничките патеки во 22. коло од Премиер лигата. Домашниот тим одигра едно од послабите полувремиња оваа сезона и беше целосно инфериорен во однос на „црвените“. Сепак, цврстата и организирана одбрана си го направи своето, па дозволи

Фулам се самоуништи: Пораз со два автогола за три минути

Фулам се самоуништи: Пораз со два автогола за три минути

Фулам самиот се победи, „Црвените" славеа минимално, Саутемптон изненади... Ливерпул минимално, со гол од пенал го совлада Брајтон на гости со 1:0 во рамките на 22. коло на Премиер лигата и ја задржа предноста од седум бодови во однос на Манчестер Сити кој својот меч го игра утре. Погодокот вреден драгоцени три бодови го реализира Мохамед Салах од