притисни ентер »

Сениорите завршија со Маврово: Сега ја имаме основата, одиме понатаму во подготовките
Сениорите завршија со Маврово: Сега ја имаме основата, одиме понатаму во подготовките

Сениорите завршија со Маврово: Сега ја имаме основата, одиме понатаму во подготовките

Машката сениорска репрезентација ги одработи подготовките во Маврово, односно оној базичен дел кој секогаш е најтежок во овој период. Од тоа што беше сработено сите се задоволни, а еден од најискусните во националниот тим Бојан Трајковски верува дека ова заедничко време и тоа како ќе помогне пред главниот предизвик, претквалификаците за СП и дуелите

Трајковски: Го реализиравме планот заради кој дојдовме во Маврово

Трајковски: Го реализиравме планот заради кој дојдовме во Маврово

Машката кошаркарска репрезентација на Македонија се врати од Маврово каде работеше во изминатите седум дена. На падините на Бистра нашите најдобри кошаркари го поминаа оној базичен дел од подготовките, секогаш најтежок во подготвителниот период. Еден од најискусните во националниот тим, Бојан Трајковски, со свои впечатоци по сработеното на нашата планинска

Кошркарите ги завршија подготовките во Маврово, се враќаат во Скопје

Кошркарите ги завршија подготовките во Маврово, се враќаат во Скопје

Кошркарите ги завршија подготовките во Маврово, се враќаат во Скопје Слободен печат Пред 1 минута фото: КФСМ Машката кошаркарска репрезентација денеска се врати од Маврово каде работеше во изминатите седум дена. На падините на Бистра нашите најдобри кошаркари го поминаа оној базичен дел од подготовките, секогаш најтежок во подготвителниот период. Еден

Кошаркарите ги завршија подготовките во Маврово

Кошаркарите ги завршија подготовките во Маврово

Машката сениорска репрезентација денеска се врати од Маврово каде работеше во изминатите седум дена. На падините на Бистра нашите најдобри кошаркари го поминаа оној базичен дел од подготовките, секогаш најтежок во подготвителниот период. Еден од најискусните во националниот тим, Бојан Трајковски, со свои впечатоци по сработеното. „Она поради што и

Кошаркарите го одработија првиот дел од подготовките, впечатокот е солиден

Кошаркарите го одработија првиот дел од подготовките, впечатокот е солиден

Македонската сениорска репрезентација продолжива со подготовките за настапот во претквалификациите за СП во 2023 година. Тимот предводен од новиот селектор Драган Бајиќ продолжива со втор дел од планираните тренинзи. Машката сениорска репрезентација денеска се врати од Маврово каде работеше во изминатите седум дена. На падините на Бистра нашите најдобри

Бакоч и се приклучи на репрезентацијата

Бакоч и се приклучи на репрезентацијата

Македонската кошаркарска репрезентација интензивно се подготвува за дуелите со Словачка и Швајцарија, во рамки на претквалификациите за Светското првенство во 2022 година. Последен кој му се стави на располагање на селекторот Драган Бајиќ е крилниот центар Филип Бакоч. Сакам да имаме уште посилен интензитет во оваа фаза од подготовките. И да имаме

Бајиќ дополнително го повика Бакоч

Бајиќ дополнително го повика Бакоч

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација, Драган Бајиќ, упати повик до Филип Бакоч кој веднаш се приклучи на подготовките за претстојните претквалификации за Мундобаскет 2023. – Сакам да имаме уште посилен интензитет во оваа фаза од подготовките. И да имаме играч повеќе, особено во оваа уводна фаза од подготовките. Затоа одлучив дополнително

ФИБА ги одреди термините за августовските претквалификации

ФИБА ги одреди термините за августовските претквалификации

Натпреварите за пласман во главниот дел од квалификациите за Светскиот Куп 2023 година што ќе се играат во Скопје, во СЦ „Јане Сандански“ ќе почнуваат во 19 часот. Според претходно одредениот календар од страна на ФИБА, македонската репрезентација претквалификациите ќе ги почне на 12 август, против селекцијата на Швајцарија. Два дена подоцна, на 14

Филип Бакоч им се приклучи на сениорите

Филип Бакоч им се приклучи на сениорите

Машката кошаркарска репрезентација од денеска е посилна за Филип Бакоч кој се приклучи на тренинзите. Како што е познато, во тек се подготовките за настап во претквалификациите за Мундобаскетот во 2023 година. „Сакам да имаме уште посилен интензитет во оваа фаза од подготовките. И да имаме играч повеќе, особено во оваа уводна фаза од подготовките.

ФИБА ги одреди саатниците за августовскиот „балон“ од претквалификациите во Скопје

ФИБА ги одреди саатниците за августовскиот „балон“ од претквалификациите во Скопје

Натпреварите за пласман во главниот дел од квалификациите за Светскиот Куп 2023 година, нашата машка сениорска репрезентација ќе ги игра на свој терен во Скопје. Светската кошаркарска федерација (ФИБА) одлучи мечевите во салата на СЦ „Јане Сандански“ ќе се играат со почеток од 19:00 часот. Според претходно одредениот календар, претквалификациите ќе