притисни ентер »

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа
Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

За време на телефонскиот разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, рускиот претседател Владимир Путин рече дека Руската Федерација е подготвена да обезбеди секаква можна помош за да се олесни страдањето на цивилите во Газа и да се деескалира конфликтот, соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Се додава дека, освен тоа, бил изразен взаемен

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

За време на телефонскиот разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, рускиот претседател Владимир Путин рече дека Руската Федерација е подготвена да обезбеди секаква можна помош за да се олесни страдањето на цивилите во Газа и да се деескалира конфликтот, соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Се додава дека, освен тоа, бил изразен взаемен

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

За време на телефонскиот разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, рускиот претседател Владимир Путин рече дека Руската Федерација е подготвена да обезбеди секаква можна помош за да се олесни страдањето на цивилите во Газа и да се деескалира конфликтот, соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Се додава дека, освен тоа, бил изразен взаемен

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го критикуваше ставот на Русија за војната во Газа во разговорите со рускиот претседател Владимир Путин. Канцеларијата на Нетанјаху денеска објави дека израелскиот лидер го изразил своето незадоволство од ставовите на руските претставници во Обединетите нации и на други меѓународни форуми. Нетанјаху, исто така,

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

Путин: Русија е подготвена да обезбеди помош за ублажување на страдањата на цивилите во Газа

За време на телефонскиот разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, рускиот претседател Владимир Путин рече дека Руската Федерација е подготвена да обезбеди секаква можна помош за да се олесни страдањето на цивилите во Газа и да се деескалира конфликтот, соопшти денеска прес-службата на Кремљ. Се додава дека, освен тоа, бил изразен взаемен

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Канцеларијата на Нетанјаху денеска објави дека израелскиот лидер го изразил своето незадоволство од ставовите на руските претставници во Обединетите нации и на други меѓународни форуми. Нетанјаху, исто така, „искажа остри критики за опасната соработка меѓу Русија и Иран“, се вели во резимето на дискусијата дадена од неговата канцеларија. Шефот на израелската

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Канцеларијата на Нетанјаху денеска објави дека израелскиот лидер го изразил своето незадоволство од ставовите на руските претставници во Обединетите нации и на други меѓународни форуми. Нетанјаху, исто така, „искажа остри критики за опасната соработка меѓу Русија и Иран“, се вели во резимето на дискусијата дадена од неговата канцеларија. Шефот на израелската

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Нетанјаху го критикуваше рускиот став за Газа во разговорот со Путин

Канцеларијата на Нетанјаху денеска објави дека израелскиот лидер го изразил своето незадоволство од ставовите на руските претставници во Обединетите нации и на други меѓународни форуми. Нетанјаху, исто така, „искажа остри критики за опасната соработка меѓу Русија и Иран“, се вели во резимето на дискусијата дадена од неговата канцеларија. Шефот на израелската

Нетанјаху ја напушти седницата на Владата на Израел за да разговара со Путин

Нетанјаху ја напушти седницата на Владата на Израел за да разговара со Путин

Телефонскиот разговор доаѓа во време на затегнати односи со Русија поради нејзиниот цврст анти-израелски став во војната против палестинскиот Хамас и додека рускиот амбасадор во ОН го критикуваше Израел на состанокот на Советот за безбедност на ОН во петокот. На почетокот на седницата на Кабинетот, Нетанјаху му се заблагодари на американскиот претседател

Нетанјаху ја напушти седницата на Владата на Израел за да разговара со Путин

Нетанјаху ја напушти седницата на Владата на Израел за да разговара со Путин

Телефонскиот разговор доаѓа во време на затегнати односи со Русија поради нејзиниот цврст анти-израелски став во војната против палестинскиот Хамас и додека рускиот амбасадор во ОН го критикуваше Израел на состанокот на Советот за безбедност на ОН во петокот. На почетокот на седницата на Кабинетот, Нетанјаху му се заблагодари на американскиот претседател