притисни ентер »

Зошто треба да јадете јагоди овој период – Ова се придобивките!
Зошто треба да јадете јагоди овој период – Ова се придобивките!

Зошто треба да јадете јагоди овој период – Ова се придобивките!

Јагодите, освен што се вкусни, тие се познати по своите многубројни здравствени придобивки. Го штитат видот Една од главните причини за појавата на очни проблеми се слободните радикали во организмот, како и дефицитот на одредени хранливи материи. Со напредување на возраста и отсуството на овие супстанции, здравјето на очите може да почне да се влошува