притисни ентер »

„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала од пријателка за смртта на раперот
„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала од пријателка за смртта на раперот

„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала од пријателка за смртта на раперот

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува се додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: „Што лупаат дека Гру загинал„? Тоа било за неа шок и набрзо се јавила кај другарите на раперот кои ѝ ја потврдиле трагичната вест. Децата, пак, на пејачот за смртта на сопругот разбрал од училишниот психолог

Сопругата на Гру ужасно ја дознала вистината за трагедијата

Сопругата на Гру ужасно ја дознала вистината за трагедијата

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера на 47 годишна возраст откако бизарно падна додека возел параглајдер на вода во Земун. Неговата сопруга на ужасен начин ја дознала веста дека тој загинал, а неколку часа подоцна се упати кон полицијата за да дознае детали за смртта на својот сопруг. Утрово убавата поранешна манекенка е фатена како

„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала за смртта на раперот од пријателка

„Што лупаат дека Гру загинал?“- сопругата дознала за смртта на раперот од пријателка

Сопругата на раперот Гру, Даница, е потресена од неговата смрт. Таа не знаела што се случува сè додека не ѝ се јавила пријателка и не ја прашала: „Што лупаат дека Гру загинал?“ Тоа било шок за неа, се јавила кај другарите на раперот, кои ѝ ја потврдиле трагичната вест. Децата, пак, на пејачот  разбрале за неговата смрт од училишниот психолог, кој бирал

Умирал во ужасни маки пред него - Пријателот на Гру раскажа што се случило

Умирал во ужасни маки пред него - Пријателот на Гру раскажа што се случило

Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру почина во страшна несреќа на вода додека уживаше во екстремен спорт, а неговите пријатели кои во моментот на трагдијата биле со него уште не можат да се опорават од шокот и тагата. - „На почетокот се беше прекрасно, фативме малку ветер, се забавуваме. Беше се во ред, возевме два до три часа. Потоа немаше ветер

IN MEMORIAM: Трагично загина српскиот рапер Гру

IN MEMORIAM: Трагично загина српскиот рапер Гру

Далибор Андонов Гру е роден во Димитровград (8 март 1973 година). Утрово сопругата на Гру е забележана како излегува од семејниот дом облечена во црно и со наведната глава од страна на српски Телеграф. ФОТО: ТЕЛЕГРАФ.РС/ Marko Jovanović

Пристигнаа првите резултати од обдукцијата на телото на српскиот рапер Гру

Пристигнаа првите резултати од обдукцијата на телото на српскиот рапер Гру

Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Според првите резултати на обдукцијата, раперот се удавил во Дунав бидејќи претходно се здобил сo двојна скршеница на рбетот. Телото на раперот неколку часа било во чамецот на брегот, а полицијата

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон

Несреќата во која загина Гру случајно снимена со телефон

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру вчера загина во спортска несреќа кај Земун. На „Фејсбук“ е споделено видео за кое се верува дека ја прикажува несреќата и последните моменти на раперот. loading...

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот татко ќе се наежите

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот татко ќе се наежите

Бледо лице и еден тон солзи- први фотографии од сопругата на трагично загионатиот рапер, а кога ќе го видите неговиот татко ќе се наежите Славниот српски рапер Далибор Андонов Гру загина вчера на 47 годишна возраст откако бизарно падна додека возел параглајдер на вода во Земун. Неговата сопруга на ужасен начин ја дознала веста дека тој загинал, а неколку

Резултатите од обдукцијата пристигнаа: Познато е како загина раперот Гру

Резултатите од обдукцијата пристигнаа: Познато е како загина раперот Гру

Тој зад себе ја остави сопругата Даница и две деца, синовите Вук и Реља Српскиот рапер Далибор Андонов, познат под уметничкото име Гру, загина вчера во близина на Наутичкиот клуб „Земун“, откако при параглајдерство паднал во вода. Според првите резултати на обдукцијата, раперот се удавил во Дунав бидејќи претходно се здобил со повреди на кичмата. Телото

Се појави снимка од загинувањето на познатиот рапер Гру

Се појави снимка од загинувањето на познатиот рапер Гру

Познатиот српски рапер Далибор Андонов Гру загина додека сурфал на вода, а несреќата ја снимил еден од случајните минувачи. „Пет пати во 20 секунди ветрот го крена, па го давеше во вода. Не стигна да се одврзе“, раскажува сведокот додавајќи дека раперот бил одличен спортист. Гру пред да почне со сурфањето низ Дунав, во текот на целиот ден се обидел