притисни ентер »

PEUGEOT 508 SPORT ENGINEERED: Суперспортската хибридна лимузина е вистинска сензација
PEUGEOT 508 SPORT ENGINEERED: Суперспортската хибридна лимузина е вистинска сензација

PEUGEOT 508 SPORT ENGINEERED: Суперспортската хибридна лимузина е вистинска сензација

Концептен хибриден спортист на францускиот лав – до стотка за само 4,3 секунди! Peugeot 508 Sport Engineered има суперспортски имиџ и изгледа импресивно – Selenium Grey боја жестоко компонирана со контрастни Kryptonite Green детали, во кабината „фршти“ од алкантара и карбон, Kryptonite Green шевови, дигитална инструмент табла, 10.0-инчен екран осетлив

Хибридниот Peugeot 508 Sport – од нула до стотка за 4,3 секунди

Хибридниот Peugeot 508 Sport – од нула до стотка за 4,3 секунди

Peugeot сѐ почесто изненадува со нови импресивни модели од францускиот погон, а овојпат вниманието на светската јавност го привлече новиот концепт Peugeot 508 Sport Engineered, кој ќе ја доживее својата премиера на Саемот на автомобили во Женева. Новиот хибриден концепт е производ на одделот Peugeot Sport, а е базиран на серискиот модел Peugeot 508

Новиот 508 добива моќна хибридна верзија

Новиот 508 добива моќна хибридна верзија

Како увид во иднината на електрифицираните возила со фокус на перформансите, новиот Peugeot 508 Sport Engineered Concept ќе биде претставен во Женева Овој пат францускиот производител Peugeot пријатно нѐ изненади со новата концептна изведба на новиот 508. Концептот го носи името Peugeot 508 Sport Engineered Concept и претставува приказ на иднината

Хибридниот Peugeot 508 – до „стотка“ зa 4,3 секунди! (фото+видеo)

Хибридниот Peugeot 508 – до „стотка“ зa 4,3 секунди! (фото+видеo)

Францускиот производител го претстави концептот „Peugeot 508 Sport Engineered“ со „plug-in“ хибриден погон и спортски перформанси, пред официјалната премиера на ова возило на женевскиот авто-саем. Новит хибриден концепт е дело на одделението „Peugeot Sport“, a aвтомобилот е именува п серискиот модел „508 Hybrid“. Погонскиот систем го сочинува четирицилиндарски

На чекор од суперспортистите: Хибридниот Peugeot 508 – до 100 км/ч. за 4,3 секунди

На чекор од суперспортистите: Хибридниот Peugeot 508 – до 100 км/ч. за 4,3 секунди

Францускиот произведувач го претстави концептот Peugeot 508 Sport Engineered со хибриден погон и спортски перформанси, во пресрет на официјалната премиера на ова возило закажана за женевскиот автомобилски салон. Новиот хибриден концепт е дело на одделението Peugeot Sport, а автомобилот се заснова на серискиот модел 508 Hybrid. Срцето на погонскиот

Peugeot Sport Engineered 508 концепт за Женева 2019!

Peugeot Sport Engineered 508 концепт за Женева 2019!

Од Peugeot Sport за претстојниот салон за автомобили, на почетокот на март, во Женева, подготви концепт на спортска изведба на новата генерација на  моделот 508 и тоа со plug-in hybrid погонски систем!. Примарно е дека овој концепт Peugeot Sport Engineered 508 комбинира бензински мотор на внатрешно согорување со моќ од 200 KS, со два електромотори

Concept 508 Peugeot Sport Engineered – Хибриден супер-седан со спектакуларни перформанси!

Concept 508 Peugeot Sport Engineered – Хибриден супер-седан со спектакуларни перформанси!

Инженерите на Peugeot Sport претставија нешто навистина неочекувано – врвната изведба на Peugeot 508 ја носи ознаката Peugeot Sport Engineered и катапултира „до стотка“ за само 4.3 секунди! 508 Peugeot Sport Engineered комбинира PureTech 200 турбо бензинец со 200 коњкси сили, 110 електромотор на предните тркала и уште еден 200-коњски електромотор на