притисни ентер »

Ристовска и ЦСКА со победа ја отворија финалната серија во Русија
Ристовска и ЦСКА со победа ја отворија финалната серија во Русија

Ристовска и ЦСКА со победа ја отворија финалната серија во Русија

Екипата на ЦСКА Москва за која настапува македонската репрезентативка, Сара Ристовска имаше успешен старт на финалната серија против Ростов Дон во Русија. Сара и другарките го одбранија домашниот терен со триумф од 32-28 и сега се многу блиску до освојување на лигашкиот трофеј. Ова беше интересен, возбудлив меч во кој ЦСКА го имаше завршниот збор во