притисни ентер »

СДСМ: Додека Мицкоски му беше советник за енергетика на Груевски, цената на електричната енергија порасна за 100 отсто
СДСМ: Додека Мицкоски му беше советник за енергетика на Груевски, цената на електричната енергија порасна за 100 отсто

СДСМ: Додека Мицкоски му беше советник за енергетика на Груевски, цената на електричната енергија порасна за 100 отсто

После сите штети што ги нанесе врз енергетскиот систем, преку расипничките и криминални проекти, ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за енергетиката. Додека ВМРО-ДПМНЕ владееше, а Мицкоски му беше советник за енергетика на Груевски, цената на електричната енергија порасна за 100 отсто, евтината тарифа на струјата беше укината, а државата

Јовановиќ: Македонија плаќа најскапа струја во Европа

Јовановиќ: Македонија плаќа најскапа струја во Европа

Македонија заедно со Бугарија и Романија на врвот на листата за најскапа струја во Европа. Во време на корона криза, кога приходите на граѓаните се намалуваат, ќе растат сметките за струја. Додека голем дел од државите носат одлуки за намалување на цените или ги ослободуваат граѓаните, со оглед на тоа дека во ваква криза први на удар се најсиромашните,

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Лавина реакции на поскапувањето на струјата - се бара РКЕ итно да ја повлече одлуката

Лавина реакции на поскапувањето на струјата - се бара РКЕ итно да ја повлече одлуката

Embedded video for Лавина реакции на поскапувањето на струјата - се бара РКЕ итно да ја повлече одлуката Лавина реакции на социјалните мрежи предизвика одлуката на регулаторот да ја зголеми цената на струјата за во време на економска криза предизвикана од пандемијата. За даночниот експерт Павле Гацов зголемувањето ќе значи поголеми профити и приходи

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика

Политичката партија Левица реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eеден од предлозите на Левица е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање на ЕСМ во однос на продажбата на вишоците,

Левица за поскапувањето на струјата: Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

Левица за поскапувањето на струјата: Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните

„Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис. Оваа ненародна одлука дополнително ќе ги осиромаши граѓаните, кои и сега се жртви на погрешната политика на СДС за справување со економските последици

Да се укине Регулаторната комисија за енергетика, бара Левица

Да се укине Регулаторната комисија за енергетика, бара Левица

Левица предлага укинување на Регулаторната комисија за енергетика. Партијата реагира на поскапувањето на струјата, оценувајќи ја одлуката како ненародна. Eден од предлозите е укинување на Регулаторната комисија за енергетика и инкорпорирање на нејзините ингеренции во Министерството за економија. Левица предлага и промена на начинот на функционирање

Левица бара укинување на регулаторната комисија, за поскапената струја ги обвинува Кочо Анѓушев „и неговите пајташи“

Левица бара укинување на регулаторната комисија, за поскапената струја ги обвинува Кочо Анѓушев „и неговите пајташи“

72 Споделувања Share Tweet „Главен виновник за поскапената струја е Кочо Анѓушев и неговите пајташи инсталирани во енергетските компании. Поскапувањето на електричната енергија – и тоа само две недели по завршувањето на изборите – јасно демонстрира дека СДС се грижи само за профитот на компаниите блиски до власта инволвирани во овој бизнис“, реагираат