притисни ентер »

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб
ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

Aлборг по настапот на Суперглоуб и првиот пораз во ЛШ од Вардар во претходното коло, се врати на победите, откако се намачи со Мешков Брест но стигна до 34:33 победа во третото коло во групата А, каде што Кил стигна до лесна 36:27 победа против ППД Загреб, продолжувајќи ја „лузерската“ серија на хрватскиот клуб. Белорускиот шампион Мешков се покажа

Кил го прегази ППД Загреб, Мешков го испоти Алборг, но загуби

Кил го прегази ППД Загреб, Мешков го испоти Алборг, но загуби

По неочекувано високиот пораз на гостувањето кај Монпелје во минатото коло, ракометарите на Кил обезбедија очекувано убедлива победа над ППД Загреб во 4. коло од Лигата на шампионите. На домашен терен германскиот состав обезбеди триумф од  36:28 со кој ја запиша и третата победа во групата. Рајнкинд со 8 и Дувњак со 7 гола беа лидери кај германскиот

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

Aлборг по настапот на Суперглоуб и првиот пораз во ЛШ од Вардар во претходното коло, се врати на победите, откако се намачи со Мешков Брест но стигна до 34:33 победа во третото коло во групата А, каде што Кил стигна до лесна 36:27 победа против ППД Загреб, продолжувајќи ја „лузерската“ серија на хрватскиот клуб. Белорускиот шампион Мешков се покажа

Кил убедлив со Загреб, Алборг ја доби драмата со Мешков

Кил убедлив со Загреб, Алборг ја доби драмата со Мешков

Алборг по тешка борба успеа да стигне до триумф на домашен терен над Мешков Брест (34-33) во четвртото коло од Лигата на Шампионите. Првото полувреме мина во израмнета битка и заврши 18-18, Данците потоа презедоа контрола во вториот дел, но Мешков успеа да се врати и да го одведе мечот во неизвесна завршница. Европскиот вицепрвак на крајот сепак успеа

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

ЛШ: Алборг се намачи со Мешков, Кил ја продолжи „лузерската“ серија на Загреб

Aлборг по настапот на Суперглоуб и првиот пораз во ЛШ од Вардар во претходното коло, се врати на победите, откако се намачи со Мешков Брест но стигна до 34:33 победа во третото коло во групата А, каде што Кил стигна до лесна 36:27 победа против ППД Загреб, продолжувајќи ја „лузерската“ серија на хрватскиот клуб. Белорускиот шампион Мешков се покажа

Алборг се спаси, Мешков стана опасен, Кил и без голмани лесно со Загреб

Алборг се спаси, Мешков стана опасен, Кил и без голмани лесно со Загреб

Одиграни два натпревара од групата „А“ од Лигата на шампионите, во која игра и Вардар. Мешков Брест одново е опасен тим. Откако во игра се вратија Пешиќ, Пачковски и Малус, а како засилување дојде Стевановиќ, иако споменативе не беа особено истакнати на листата на стрелци, екипата доби ширина, ротација. Батист Бобфон со осум гола ги водеше Белорусите

Алборг тесно го победи Мешков, Загреб и дваесетти меч без успех во ЛШ

Алборг тесно го победи Мешков, Загреб и дваесетти меч без успех во ЛШ

Екипата на Мешков Брест продолжи да губи во новата сезона од Лигата на шампионите. Белорускиот првак како аутсајдер не успеа да изненади на гости кај Алборг (34-33) и остана со празни раце четврти меч по ред во ЛШ. Данскиот тим долго време се мачеше да ја преземе контролата, а откако успеа тоа, во средината на второто полувреме, константно водеше со

Кил го прегази ППД Загреб, Мешков го испоти Алборг, но загуби

Кил го прегази ППД Загреб, Мешков го испоти Алборг, но загуби

По неочекувано високиот пораз на гостувањето кај Монпелје во минатото коло, ракометарите на Кил обезбедија очекувано убедлива победа над ППД Загреб во 4. коло од Лигата на шампионите. На домашен терен германскиот состав обезбеди триумф од  36:28 со кој ја запиша и третата победа во групата. Рајнкинд со 8 и Дувњак со 7 гола беа лидери кај германскиот