притисни ентер »

ЕХФ: Кире Лазаров – „Господарот на ракометот“!
ЕХФ: Кире Лазаров – „Господарот на ракометот“!

ЕХФ: Кире Лазаров – „Господарот на ракометот“!

Ниту ЕХФ не можеше да не го одбележи маестралниот настап на најголемата македонска ракометна легенда Кирил Лазаров, кој имаше феноменални последни десет минути во триумфот на Нант на гостински терен против Киелце и пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите. „Господарот на ракометот“ – вели ЕХФ за Лазаров, испратено со една од неговите вкупно

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа

ЕФХ со честитка за рекордерот Лазаров: Мајсторот за време на работа

Нант и Кирил Лазаров ќе играат во четвртфиналето во Лигата на шампионите по неверојатната победа во реваншот против Кјелце. Лазаров со настапот на овој натпревар стана играчот со 250 натпревари во Лигата на шампионите, остварување кое го однесе на самиот врв. Македонскиот репрезентативен капитен и селектор, постигна четири гола а имаше и една интересна

Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

Неверојатен рекорд на Лазаров, Нант го елиминираше Кјелце во ЛШ

Кирил Лазаров и Нант се пласираа во четвртфиналето од Лигата на шампионите на ЕХФ откако вечерва слевеа на гостувањето кај Кјелце во осминафиналниот реванш со 34:31. Кире Лазаров го одигра 250 натпревар во кариерата во Лигата на шампионите со стана апсолутен рекордер во ова натпреварување на ЕХФ. Со ова селекторот и капитен на Македонија го мина Арпад