притисни ентер »

СРАМ НА ГОДИНАТА: Билети за Македонија - Грција САМО ВО СТРУМИЧКО КАФУЛЕ
СРАМ НА ГОДИНАТА: Билети за Македонија - Грција САМО ВО СТРУМИЧКО КАФУЛЕ

СРАМ НА ГОДИНАТА: Билети за Македонија - Грција САМО ВО СТРУМИЧКО КАФУЛЕ

Македонија в недела против Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, сепак ни треба победа на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото во вториот шешир пед ждрепката. Билетите за оваа средба од денеска се

Билети за Македонија-Грција само во струмичко кафуле

Билети за Македонија-Грција само во струмичко кафуле

Македонија в недела против Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, сепак ни треба победа на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото во вториот шешир пед ждрепката. Билетите за оваа средба од денеска се

Срам на годината: Билети за Македонија-Грција само во струмичко кафуле

Срам на годината: Билети за Македонија-Грција само во струмичко кафуле

Срам на годината: Билети за Македонија-Грција само во струмичко кафуле Македонија в недела против Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, сепак ни треба победа на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото

Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција

Од денеска во продажба билетите за мечот меѓу Македонија и Грција

Во строго ограничен број денеска во Струмица ќе бидат пуштени во продажба билетите за мечот од квалификациите за ЕП 2020 меѓу Македонија и Грција. Продажната мрежа „МК Тикетс“, објави дека од денеска ќе се продаваат билети за ракометниот меч меѓу Македонија и Грција. Цената на билетот е 200 денари. Поради специфичноста на натпреварот, малиот капацитет

БРУКА: “Билети за Македонија – Грција само во струмичко кафуле? До кое “дереџе” стаса државава??”

БРУКА: “Билети за Македонија – Грција само во струмичко кафуле? До кое “дереџе” стаса државава??”

Македонија в недела пpoтив Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обeзбeдивмe место на континенталниот собир, сепак ни треба пoбeдa на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото во вториот шешир пед ждрепката. Билетите за оваа средба од денеска се

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Објавено како до карти за Македонија – Грција: Мора да бидете брзи

Во изминатите денови многу навивачи прашуваа каде и кога ќе бидат пуштени картите за дуелот помеѓу Македонија и Грција. Истите од денеска и официјално се пуштени во продажба. Оваа среда ќе се игра во Струмица в недела во салата „Парк“. Цената на картите изнесува 200 денари и истите може да се набават само во градот домаќин на овој дуел, поточно МкТикетс

БРУКА: “Билети за МАКЕДОНИЈА – Грција само во струмичко кафуле? До кое “дереџе” стаса државава??”

БРУКА: “Билети за МАКЕДОНИЈА – Грција само во струмичко кафуле? До кое “дереџе” стаса државава??”

Македонија в недела против Грција ќе го одигра последниот натпревар од квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година. Иако веќе обезбедивме место на континенталниот собир, сепак ни треба победа на оваа средба за да го потврдиме првото место во групата и местото во вториот шешир пед ждрепката. Билетите за оваа средба од денеска се

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

СТРОГО ОГРАНИЧЕН БРОЈ: Во продажба билети за мечот со Грција!

Најдобрите македонски ракометари се подготвуваат за последниот меч од квалификациите, учеството на ЕП е потврдено, против Грција очекуваме уште една победа. Грција треба да биде само потврда на успешниот квалификациски циклус, а „црвено-жолтите“ ќе се обидат на најдобар можен начин го заверат учеството на ЕУРО 2020. Македонската репрезентација во средата

Пуштени во продажба влезниците за мечот меѓу Македонија и Грција!

Пуштени во продажба влезниците за мечот меѓу Македонија и Грција!

Македонската ракометна репрезентација во недела ќе го одигра последниот меч од квалификациите за Европското првенство (ЕП) 2020 година и тоа против Грција во Струмица. Македонската јавност во претходните денови се прашуваше каде може да се набават билети за мечот бидејќи никој немаше објавено подетални информации, но конечно се појави таква информација