притисни ентер »

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот
Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

Брегалница – Лабуништа 1:0 по првите 90 минути од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Стрелец на голот беше Мартин Стојанов во вториот дел. Откако доби една добра топка, излезе сам пред голот, и рутинирано погоди во мрежата. Натпреварот беше тврди, и до единствениот гол речиси ниту едните ниту другите немаа сериозни шанси. После голот јалови напади

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Брегалница со минимална предност ќе патува на реваншот од Купот

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

КУП: Академија Пандев славеше против Шкупи

КУП: Академија Пандев славеше против Шкупи

Фудбалерите на Брегалница со 1:0 го победија второлигашкиот ривал Лабуништа во првиот нивен меч од четвртфиналето на Купот. Штипјани на овој вечерашен дуел кој се играше под рефлектори, до мининалната победа дојдоа со погодок во 51 минута, а стрелец беше Мартин Стојанов. Во другите три денешни мечеви од Купот, постигнати беа следните резултати: Шкендија

Брегалница со предност против Лабуништа ќе го чека четвртфиналниот реванш во Купот

Брегалница со предност против Лабуништа ќе го чека четвртфиналниот реванш во Купот

Брегалница со предност ќе го очекува реванш дуелот од четвртфиналето во Купот на Македонија откако на домашен терен славеше против Лабуништа со 1-0 во првиот натпревар. Штипјани сосема заслужено стигнаа до победата која можеше да биде и поубедлива доколку Пепи Ѓорѓиев реализираше од две 100% шанси во финишот од средбата кога иако осамен пред противничкиот

Брегалница славеше над Лабуништа во последниот меч од Купот на Македонија

Брегалница славеше над Лабуништа во последниот меч од Купот на Македонија

Екипата на Брегалница обезбеди позитивен резултат против Лабуништа во првиот меч од четвртфиналето на Купот на Македонија. Домашниот тим се избори за славје без примен погодок, односно за 1-0 и тоа со голот на Мартин Стојанов. Клучниот момент се случи во 51. минута, Стојанов се најде очи во очи со гостинскиот голман и ја смести топката во мрежата за

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

КУП 1/4 ФИНАЛЕ: Мартин Стојанов за предност на Брегалница против Лабуништа

Брегалница – Лабуништа 1:0 по првите 90 минути од 1/4 финалето од Купот на Македонија. Стрелец на голот беше Мартин Стојанов во вториот дел. Откако доби една добра топка, излезе сам пред голот, и рутинирано погоди во мрежата. Натпреварот беше тврди, и до единствениот гол речиси ниту едните ниту другите немаа сериозни шанси. После голот јалови напади

Куп: Брегалница под рефлектори со минимална победа против Лабуништа

Куп: Брегалница под рефлектори со минимална победа против Лабуништа

ФК Брегалница патува во реваншот од купот против Лабуништа ќе влезе со минимална предност. Денес штипскиот тим заслужено стигна до победата која можеше да биде и поубедлива ако домаќините ги реализираа бројните шанси. Во првото полувреме гледавме фудбал со шанси на двете страни, а Брегалница на стартот на вториот дел дојде до предност преку Мартин

Академија Пандев во 93. минута победи на Чаир, Захов му подари реми на Работнички

Академија Пандев во 93. минута победи на Чаир, Захов му подари реми на Работнички

Бранителот на трофејот во Купот на Македонија, Академија Пандев со гол во 93. минута го победи Шкупи на негов терен со 1-0, голманот на Шкендија, Дино Захов направи голем кикс против Работнички, мечот заврши 1-1. Бранителот на трофејот во Купот на Македонија, Академија Пандев со гол во 93. минута го победи Шкупи на негов терен со 1-0, голманот на Шкендија,