притисни ентер »

Судот одреди притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“
Судот одреди притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судот одреди притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс", како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Притворен е сопственикот на „Дурмо турс“

Притворен е сопственикот на „Дурмо турс“

Судот му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“ и на второосомничениот од седумтемина приведени за несреќата кај Ласкарци, третот доби домашен притвор, а еден помина само со мерки на претпазливост. За уште тројца осомничени се уште трае распитот. Обвинителството побара приведување на седуммина меѓу кои возачот на автобусот, сопственикот на

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Фото: Игор Бансколиев Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена

Притвор за газдата на Дурмо турс за несреќата кај Ласкарци

Притвор за газдата на Дурмо турс за несреќата кај Ласкарци

Сопственикот на Дурмо турс оди во притвор за автобуската несреќа кај Ласкарци во која загинаа 15 луѓе, одреди судот. Притвор му е одреден и на второосомничениот во овој случај, кој е раководите на фирмата, а третоосомничениот добил домашен притвор. За еден од осомничените има мерки за претпазливост, а за уште тројца се уште трае распитот Претходно

Притвор за сопственикот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Одреден притвор за ГАЗДАТА на „Дурмо турс“, осомничен во истрагата за АВТОБУСКАТА несреќа кај Ласкарци

Одреден притвор за ГАЗДАТА на „Дурмо турс“, осомничен во истрагата за АВТОБУСКАТА несреќа кај Ласкарци

Судија на претходна постапка одреди мерка притвор на сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ кој е првоосомничен во истрагата на Основното јавно обвинителство Скопје за сообраќајната несреќа кај Ласкарци која се случи на 13 февруари и во која загинаа 15 патници. Од Основниот суд Скопје 1 велат дека мерка притвор е одредена и за второосомничениот во

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед, му е одредена мерка куќен притвор

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо турс“ кој се преврте кај село Ласкарци

Притвор и за возачот на автобусот на „Дурмо турс“ кој се преврте кај село Ласкарци

Судија на претходна постапка му одреди притвор и на возачот на автобусот кој се преврте кај селото Ласкарци на автопатот Скопје-Тетово на 13 февруари, при што загинаа 15 патници, а една патничка уште се бори за живот. Пред тоа судијата му одреди мерка притвор и на сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ кој е првоосомничен во истрагата на Основното

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Притвор за сопственикот и за раководителот на „Дурмо турс“

Скопје, 14 март 2019 (МИА) – Судија на претходна постапка вечерва му одреди притвор на сопственикот на „Дурмо турс“, како првоосомничен за автобуската несреќа кај Ласкарци. Како што информираат од Кривичниот суд, притвор доби и раководителот на фирмата кој е второосомничен, додека на третоосомничениот, едно од лицата одговорни за технички преглед,