притисни ентер »

„Ford Ranger“ ја доби новата генерација (ФОТО/ВИДЕО)
„Ford Ranger“ ја доби новата генерација (ФОТО/ВИДЕО)

„Ford Ranger“ ја доби новата генерација (ФОТО/ВИДЕО)

Генерацијата „Т6“ на пикапот „Ford Ranger“ излезе во 2011-та година и оттогаш претрпе два фејслифтинга пред да достигне целосен да ја промени генерацијата. Тоа е веќе факт, бидејќи новиот модел со средни димензии е развој на австралиската поделба на „Ford“, но ќе се продава во повеќе од 180 земји низ светот. Производителот го опишува новиот „Ranger“

Премиера за редизајнираниот Ranger кој во Европа пристигнува следната година / ФОТО+ВИДЕО

Премиера за редизајнираниот Ranger кој во Европа пристигнува следната година / ФОТО+ВИДЕО

Ford ја претстави редизајнираната верзија на Ranger. „Најпаметниот, најсестраниот и најспособниот Ranger досега“, според тврдењата од американскиот бренд, ќе им обезбеди на клиентите дополнителна доза на удобност, напредна технологија и подобрени теренски способности. Со цел да го подобри новиот модел, Ford спровел повеќе од 5.000 интервјуа со сопственици

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави новиот Ranger

ПРЕМИЕРА: Ford го претстави новиот Ranger

Ford го претстави новиот Ranger и го најави како „најпаметниот, најсенаменскиот и најспособниот Ranger во историјата“. Новиот Ranger носи нов дизајн, директно инспириран од големиот F-150, но и малиот Maverick (кој сега за сега не се нуди во Европа). На предната маска доминира големиот, едноделен елемент кој е поставен врз решетката и е директно поврзан

Новиот Ford Ranger, модел што е развиен со помош на клиентите

Новиот Ford Ranger, модел што е развиен со помош на клиентите

Целосно новата генерација на моделот Ford Ranger преку онлајн промоција беше покажана, и тоа е модел за кој од брендот коментираат дека е развиен во соработка со клиенти ширум светот за да се реализира пикап на кој можат да сметаат – и за работа и за задоволство. Потенциран како „најпаметен, најразновиден и најспособен Ranger досега“, пикапот од следната

Премиерно претставен новиот Ford Ranger

Премиерно претставен новиот Ford Ranger

Американскиот производител Ford ја претстави новата генерација на глобалната верзија на моделот Ranger По подолго време, пристигна новиот Ranger. Повеќе од 11 години поминаа од претставувањето на T6 генерацијата, а сега Ford конечно подготви замена. И тоа повеќе од достојна. Со својот нов и револуционерен дизајн, со изглед кој потсетува на Maverick