притисни ентер »

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа
Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Кирил Лазаров по стартната победа против Јапонија на Светското првенство напомена дека на овој состав на Македонија му недостасува квалитет и искуство во споредба со тимовите кои ги имавме во минатите години, а на денешниот тренинг направи мала анализа за тоа што не очекува утре, но и во следните неколку дена на мундијалот. За разлика од другите македонски

Лазаров: Не треба да нè успие победата над Јапонија

Лазаров: Не треба да нè успие победата над Јапонија

Македонија стартуваше победнички на Мундијалот во Германија и Данска со триумфот на Јапонија, а следна пречка за избраниците на Раул Гонзалес ќе биде селекцијата на Бахреин. Капитенот Кире Лазаров вели дека победата над „самураите“ не треба да нè „успие“. „Бахреин е поквалитетна репрезентација од Јапонија. Тоа ни укажува да бидеме многу внимателни

Лазаров: Уште една победа многу би ни значела, загрижен сум само што ќе играме секојдневно

Лазаров: Уште една победа многу би ни значела, загрижен сум само што ќе играме секојдневно

Ако се соберат головите и асистенциите на вчерашниот натпревар, капитенот Кире Лазаров пак влијаеше на половина од головите на националниот тим. Паметно и лидерски, нашиот десен бек пак го предводеше тимот, а неговата интуиција и пред Бахреин е позитивна. Пред последниот тренинг Лазаров пред македонските новинари рече: „Бахреин одиграл многу солидно

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Кирил Лазаров по стартната победа против Јапонија на Светското првенство напомена дека на овој состав на Македонија му недостасува квалитет и искуство во споредба со тимовите кои ги имавме во минатите години, а на денешниот тренинг направи мала анализа за тоа што не очекува утре, но и во следните неколку дена на мундијалот. За разлика од другите македонски

Лазаров: Уште една победа многу би ни значела, загрижен сум само што ќе играме секојдневно

Лазаров: Уште една победа многу би ни значела, загрижен сум само што ќе играме секојдневно

Ако се соберат головите и асистенциите на вчерашниот натпревар, капитенот Кире Лазаров пак влијаеше на половина од головите на националниот тим. Паметно и лидерски, нашиот десен бек пак го предводеше тимот, а неговата интуиција и пред Бахреин е позитивна. Пред последниот тренинг Лазаров пред македонските новинари рече: „Бахреин одиграл многу солидно

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Лазаров изненаден од Исланд: Ме загрижува една работа

Кирил Лазаров по стартната победа против Јапонија на Светското првенство напомена дека на овој состав на Македонија му недостасува квалитет и искуство во споредба со тимовите кои ги имавме во минатите години, а на денешниот тренинг направи мала анализа за тоа што не очекува утре, но и во следните неколку дена на мундијалот. За разлика од другите македонски

Лазаров: Бахреин е посилен од Јапонија, нема да биде лесно

Лазаров: Бахреин е посилен од Јапонија, нема да биде лесно

Капитенот на Македонија, Кире Лазаров смета дека Бахреин е селекција која има квалитет и никако не смее да се потцени, со сериозен пристап треба да се освојат планираните бодови. Кире Лазаров повикува да се остане на нозе по убедливата победа над Јапонија и внимателно да се влезе во дуелот со Бахреин. „Колку што имам информации од вчерашниот меч со

Лазаров: Бахреин е поквалитетен состав од Јапонија

Лазаров: Бахреин е поквалитетен состав од Јапонија

ЕКИПА во Минхен , Стеван Цаневски Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров, предупреди дека утрешниот дуел со Бахреин ќе биде потежок за „црвено-жолтите“ од мечот со Јапонија бидејќи противникот е поквалитетен во однос на „самураите“. „Имаме информација дека Бахреин одиграл квалитетно на дуелот со Шпанија. Јас веќе реков, станува збор

Лазаров: Да не нѐ успие победата од девет разлика со Јапонија!

Лазаров: Да не нѐ успие победата од девет разлика со Јапонија!

Почеток на едно првенство со победа посакува секој тренер и играч, но веднаш потоа следи опасноста за опуштање. Македонските ракометари уште неполни 24 часа по триумфот сами се предупредуваат дека првиот триумф не значи ништо и мора концентрирано да се продолжи. Капитенот Кире Лазаров има доволно километража во своите нозе за да знае дека една победа

Кире Лазаров загрижен: Допрва доаѓа потешкиот дел – но Бахраин мора да падне

Кире Лазаров загрижен: Допрва доаѓа потешкиот дел – но Бахраин мора да падне

Спортклуб од Минхне, Симеончо Стоиков Македонската ракометна селекција по стартната победа веќе утре го игра мечот од 2. коло во групата Б од СП во Германија и Данска. Наш противник е селекцијата на Бахраин – уште еден аутсајдер на хартија. Во пресрет на утрешната средба која што се игра 14:00 часот во „Олимпија Хале“, капитенот на нашата селекција,