притисни ентер »

Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/
Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/

Еве кеко ја поддржаа Тамара нејзините колешки Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац /ФОТО/

По одличниот настап на полуфиналната вечер на Тамара на годинешниот „Евросонг“, поддршка за неа пристига од целиот балкан. Нејзините колеги од Македонија на своите социјални профили не пропуштија да напишат пофални зборови а тоа го направија и дел од колешките во Србија. Имено на своите Инстаграм профили со фотографии и поддршка се огласија и Јелена

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац…

ЅВЕЗДИТЕ ОД РЕГИОНОТ ЗА ТАМАРА: Поддршка од Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Беквалац…

Настапот на Тамара Тодевска на втората полуфинална вечер никого не остави рамнодушен, дури ни нејзините балкански колешки. Марија Шерифовиќ, која во 2007 година победи на Евровизија, на својот профил на Твитер јавно ја искажа својата поддршка за Тамара Тодевска. Принтскрин Преку своето инста-стори, Јелена Карлеуша исто така се изјасни дека целосно

Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни: Карлеуша со порака до Тамара

Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни: Карлеуша со порака до Тамара

Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи утре. Јелена Карлеуша сподели видео од настапот

Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац го повикаа регионот да гласа за Тамара

Карлеуша, Шерифовиќ и Беквалац го повикаа регионот да гласа за Тамара

Нашата претставничка на Евровизија доби поддршка од сите страни. Пејачките Јелена Карлеуша и Наташа Беквалац, како и победникот на Евросонг, Марија Шерифовиќ се огласија на социјалните мрежи со пофалби за изведбата на „Proud“. Тамара ќе настапи утре на финалето на Евровизија во Тел Авив под реден број осум. ФОТО: Принтскрин / Јутјуб

Еве што и порача Карлеуша на Тамара , по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот

Еве што и порача Карлеуша на Тамара , по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот

Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи утре. Поддршка за Македонија доаѓа од сите страни, особено од соседството. Јелена Карлеуша сподели видео од настапот

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот!

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот!

Балканот на нозе: Еве што и порача Карлеуша на Тамара Тодевска, по што Шерифовиќ и возврати, Беквалац со порака до регионот! (ФОТО) Целиот регион денеска зборува за одличниот настап на нашата претставничка на Евровизија Тамара Тодевска. Таа со песната „Proud“ вчеравечер се претстави пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија

Тамара Тодевска за „Ексклузив“ неколку часа пред настапот: Веруваме многу во себе и во нашата песна!

Тамара Тодевска за „Ексклузив“ неколку часа пред настапот: Веруваме многу во себе и во нашата песна!

По долга пауза од 7 години, Македонија повторно ќе има финалист во големото финале на овогодинешната Евровизија, а секако главен виновник за тоа е Тамара Тодевска. Со емотивен, прекрасен и светски настап вчера во првата полуфинална вечер нашата најдобра пејачка блесна на сцената во Тел Авив и се пласираше како прва во финалето. Пофалбите не стивнуваат,

Балканот со поддршка на Тамара Тодевска

Балканот со поддршка на Тамара Тодевска

На Балканот и поширокиот регион денеска главна тема е одличниот настап на нашата Тамара Тодевска на изборот за песна на Евровизија. Таа со песната „Proud“ вчеравечер ја претстави Северна Македонија пред Европа и како прва извлечена влезе во финалето на Евровизија кое ќе се одржи утре. Јелена Карлеуша сподели видео од настапот на Тамара, додека Марија

За нив таа е победник - Овие ѕвезди од регионот воодушевени од Тамара

За нив таа е победник - Овие ѕвезди од регионот воодушевени од Тамара

Голем број ѕвезди од региониот дадоа поддршка за нашата Тамара која доби овации со маестралната изведба на Евровизија, каде настапи со песната „Proud" 17. по ред. Наташа Беквалац, Карлеуша, Марија Шерифовиќ, се само дел од ѕвездите од регионот кои дадоа поддршка, па ја ставија Тамара на Инста стори и и посакаа победа. ____________________________________________________________________________