притисни ентер »

Зверев го „преслуша“ Надал
Зверев го „преслуша“ Надал

Зверев го „преслуша“ Надал

Германскиот тенисер Александар Зверев го совлада Рафаел Надал со 2:0 (6:2, 6:4) во првото коло од групата „Андре Агаси“ на завршниот Мастерс во Лондон. Одлична игра на Германецот, а многу лоша партија на Надал. Двајцата тенисери мечот го почнаа со сигурни сервиси. Во третиот гем Зверев го нападна Надал, кој успеа да се одбрани. Сепак, на Шпанецот тоа