притисни ентер »

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин
Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три лица се повредени синоќа во пукање пред салата „Темподром“ во Берлин, која беше домаќин на вечер на турска комедија, јавуваат германските власти. Во соопштението се вели дека неидентификувани лица отвориле оган и избегале, пренесува АП. Агенцијата додава дека не е јасно дали пукањето е поврзано со настанот во „Темподром“. Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три лица се повредени синоќа во пукање пред салата „Темподром“ во Берлин, која беше домаќин на вечер на турска комедија, јавуваат германските власти. Во соопштението се вели дека неидентификувани лица отвориле оган и избегале, пренесува АП. Агенцијата додава дека не е јасно дали пукањето е поврзано со настанот во „Темподром“. Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три лица се повредени синоќа во пукање пред салата „Темподром“ во Берлин, која беше домаќин на вечер на турска комедија, јавуваат германските власти. Во соопштението се вели дека неидентификувани лица отвориле оган и избегале, пренесува АП. Агенцијата додава дека не е јасно дали пукањето е поврзано со настанот во „Темподром“. Берлин

Вооружен инцидент во Берлин – еден загинат и тројца повредени

Вооружен инцидент во Берлин – еден загинат и тројца повредени

Едно лице загина, а тројца се повредени синоќа од огнено оружје пред салата Темподром во Берлин, каде се одржуваше Вечер на турската комедија, соопшти германската полиција. Во соопштението се наведува дека непознати лица отвориле оган, а потоа успеале да побегнат. Се уште не е познато дали вооружениот инцидент е поврзан со манифестацијата во Темподром

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три се повредени во пукање во Берлин

Едно лице загина, а три лица се повредени синоќа во пукање пред салата „Темподром“ во Берлин, која беше домаќин на вечер на турска комедија, јавуваат германските власти. Во соопштението се вели дека неидентификувани лица отвориле оган и избегале, пренесува АП. Агенцијата додава дека не е јасно дали пукањето е поврзано со настанот во „Темподром“. Берлин

Еден загинат и тројца повредени во вооружен инцидент во Берлин

Еден загинат и тројца повредени во вооружен инцидент во Берлин

Едно лице загина, а тројца се повредени синоќа од огнено оружје пред салата Темподром во Берлин, каде се одржуваше Вечер на турската комедија, соопшти германската полиција Берлин, 15 февруари 2020 (МИА) – Едно лице загина, а тројца се повредени синоќа од огнено оружје пред салата Темподром во Берлин, каде се одржуваше Вечер на турската комедија, соопшти

Жртва и ранети во пукање во Берлин

Жртва и ранети во пукање во Берлин

Едно лице загина, а неколкумина беа повредени синоќа во пукање во близина на салата „Темодром“ во Берлин, јавија агенциите. Три од жртвите отишле сами во болница, изјави портпаролот на противпожарната служба. Областа била расчистена и полициските службеници трагале по осомничените. Инаку вечерта во Темодром се одржувало турско комично шоу. Сè уште

Еден загинат и тројца повредени во вооружен инцидент во Берлин

Еден загинат и тројца повредени во вооружен инцидент во Берлин

– Едно лице загина, а тројца се повредени синоќа од огнено оружје пред салата Темподром во Берлин, каде се одржуваше Вечер на турската комедија, соопшти германската полиција. Во соопштението се наведува дека непознати лица отвориле оган, а потоа успеале да побегнат. Се уште не е познато дали вооружениот инцидент е поврзан со манифестацијата во Темподром