притисни ентер »

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос
Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Рецепт на денот: Мелено месо со зеленчук во бел сос

Што вкусно да зготвите денес? Вкусно кремасто јадење со месо и зеленчук. Состојки : - 350 гр мешано мелено месо - 1 страк праз - 4 поголеми компири - 2 моркови - 2 дл млеко - 2 дл јогурт - 2 лажици брашно - 4 лажици рендан пармезан - малку масло - путер - сол, бибер - магдонос Подготовка: Излупете ги компирите и морковите, исечете ги на коцки и сварете

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан Предлог што да зготвите за денешниот ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте ги лукот и магдоносот. Сварете ги шпагетите според упатството на пакувањето. Додека се варат тестенините, во длабок сад загрејте

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Предлог што да зготвите за денешниот ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте ги лукот и магдоносот. Сварете ги шпагетите според упатството на пакувањето. Додека се варат тестенините, во длабок сад загрејте маслиново масло. Додајте лук, буковец

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Ручек за 15 минути: Шпагети со пармезан

Предлог што да зготвите за денешниот ручек. Потребни состојки: 400 г шпагети 4 чешниња лук Магдонос 2 лажици буковец 6 лажици маслиново масло Сол Пармезан Начин на подготовка: Исечкајте ги лукот и магдоносот. Сварете ги шпагетите според упатството на пакувањето. Додека се варат тестенините, во длабок сад загрејте маслиново масло. Додајте лук, буковец

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брз ручек од рерна за 15 минути

РЕЦЕПТ НА ДЕНОТ: Брз ручек од рерна за 15 минути

Потребно: 1 пакување макарони 300гр мелено месо 1 кромид (поголема главица) 2 чешниња лук 1 лажичка оригано 2 морова 6 печени пиперки 100гр домати (пелати од конзерва) 200гр кашкавал 5 лажици масло Сол Бибер Подготовка: Тестенините ставете да ги да се варат во солена вода со една лажица масло. Преостанатото масло загрејте го и пропржете го исечканиот

Пита со мелено месо и готови кори

Пита со мелено месо и готови кори

На почеток направете го месото. Пропржете ја исечканата главица кромид па додајте го месото и тоа малку да се испржи. Компирот изрендајте го и додајте го во месото. Пржете уште малку, зачинете по вкус, додајте доста бибер и оставете го да се олади. За преливот, изматете ги јајцата, млекото, маслото и пецивото. Ставете малку сол. Намачкајте со масло