притисни ентер »

Ливерпул со прво засилување, лев бек од Олимпијакос
Ливерпул со прво засилување, лев бек од Олимпијакос

Ливерпул со прво засилување, лев бек од Олимпијакос

Довчерашниот дефанзивец на грчки Олимпијакос, Костас Цимикас е првото засилување на Ливерпул за новата сезона. По веќе познат модел, Јирген Клоп на „Енфилд“ носи проверен играч за малку пари. Цимикас (24) оваа сезона имаше можност со грчкиот тим да настапува против Арсенал, Тотенхем и Вулверхемптон. Младиот играч кој беше на позајмица во Есбјерг и

Гркот Цимикас прво засилување за Клоп и Ливерпул ова лето

Гркот Цимикас прво засилување за Клоп и Ливерпул ова лето

„Црвените" вечерва го потврдија провото засилување за новата сезона, на Енфилд пристигнува Костас Цимикас за 11,75 милиони фунти, Гркот ќе биде замена за Енди Робертсон на позицијата лев бек. „Црвените" вечерва го потврдија провото засилување за новата сезона, на Енфилд пристигнува Костас Цимикас за 11,75 милиони фунти, Гркот ќе биде замена за Енди

ОФИЦИЈАЛНО: Ливерпул има нов лев бек – Цимикас

ОФИЦИЈАЛНО: Ливерпул има нов лев бек – Цимикас

Ливерпул го објави трансферот на левиот бек Константинос Цимикас од Олимпијакос. 24-годишниот грчки фудбалер потпиша долгорочен договор со англискиот шампион, но деталите не се познати. За новиот тим Цимикас ќе игра со број, 21. Износот на трансферот исто така не беше откриен, но беше објавено дека играчот ќе го чини англискиот клуб 13 милиони евра

ОФИЦИЈАЛНО: Ливерпул има нов лев бек – Цимикас

ОФИЦИЈАЛНО: Ливерпул има нов лев бек – Цимикас

Ливерпул го објави трансферот на левиот бек Константинос Цимикас од Олимпијакос. 24-годишниот грчки фудбалер потпиша долгорочен договор со англискиот шампион, но деталите не се познати. За новиот тим Цимикас ќе игра со број, 21. Износот на трансферот исто така не беше откриен, но беше објавено дека играчот ќе го чини англискиот клуб 13 милиони евра

Гркот Цимикас нов дефанзивец на Ливерпул

Гркот Цимикас нов дефанзивец на Ливерпул

Англискиот шампион Ливерпул и официјално го привлече дефанзивецот Костас Цимикас од грчки Олимпијакос. 24-годишниот репрезентативец на Грција има три натпревари за својата земја и потпиша петгодишен договор со клубот од „Енфилд”. Според информациите, актуелниот европски шампион ќе плати 14 милиони евра на Грците за правата на играчот, кој ќе добива

Ливерпул го претстави првото засилување – Гркот кој си го оствари детскиот сон!

Ливерпул го претстави првото засилување – Гркот кој си го оствари детскиот сон!

Актуелниот англиски шампион Ливерпул вечерва го претстави првото засилување за следната сезона и тоа грчкиот интернационалец Костантинос Цимикас, кој доаѓа од таборот на Олимпијакос за сума од 15 милиони евра. На претставувањето, тој призна дека од мал навива за „црвените“ и дека ова е остварување на неговиот детски сон. „Брат ми е голем навивач на

Клоп го доби првото летно засилување во одбраната: Ова е перфектна вест

Клоп го доби првото летно засилување во одбраната: Ова е перфектна вест

Јирген Клоп најави дека Ливерпул нема да се расфрла со пари ова лето, но сепак новиот англиски првак му го обезбеди првото засилување за новата натпреварувачка сезона. Станува збор за фудбалер кој има 24 години, Гркот Костас Цимикас кој пристигнува на „Енфилд Роуд“ за да ја зголеми конкуренцијата на левата бековска позиција. Таму стандарден е Ендрју

Ливерпул го претстави првото засилување: Гркот Цимикас дојде на „Енфилд Роуд“

Ливерпул го претстави првото засилување: Гркот Цимикас дојде на „Енфилд Роуд“

Новиот англиски првак Ливерпул го доведе првото засилување за следната сезона. Грчкиот интернационалец Костас Цимикас потпиша петгодишен договор со „црвените“ и пристигна на „Енфилд Роуд“. Тој треба да ја засили конкуренцијата во одбраната на тимот на Јирген Клоп по заминувањето на Дејан Ловрен во Зенит. „Среќен сум и горд што ќе го носам дресот на

Официјално: Ливерпул привлече дефанзивец од Олимпијакос

Официјално: Ливерпул привлече дефанзивец од Олимпијакос

Англискиот шампион Ливерпул и официјално го привлече дефанзивецот Костас Цимикас од грчки Олимпијакос. 24-годишниот репрезентативец на Грција има три натпревари за својата земја и потпиша петгодишен договор со клубот од „Енфилд“. Според информациите, актуелниот европски шампион ќе плати 14 милиони евра на Грците за правата на играчот, кој ќе добива