притисни ентер »

Рускоска: Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на „Јутјуб“
Рускоска: Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на „Јутјуб“

Рускоска: Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на „Јутјуб“

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал Вилма Рускоска вели дека разговорите кои денеска беа објавени не се дел од доказите доставени до обвинителството, а најави и дека ќе поведат истрага за нив. „Прв пат ги слушам. Не беа на хард дисковите што ни беа доставени. Обвинителството ќе ги истражува снимките, но и тоа кој ги објавил на Јутјуб“,

Не биле дел од доказната постапка: Рускоска не знае за новите аудио снимки кои се појавија

Не биле дел од доказната постапка: Рускоска не знае за новите аудио снимки кои се појавија

Новите аудио разговори кои денеска беа објавени на „Јутуб“ на кои се слуша како глас кој наликува на бизнисменот Орце Камчев не се во доказите за таканаречениот случајот „Рекет“ кои биле доставени до обвинителството. Ова денеска го потврди шефицата на Обвителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска . „Првпат ги слушам овие

Нови аудио снимки за случајот рекет на Јутјуб, гласот наликува на Орце Камчев

Нови аудио снимки за случајот рекет на Јутјуб, гласот наликува на Орце Камчев

На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив. И на ферка, така се претплатив,

Нови снимки на „Јутјуб“: „Сакам да ги рушам Заеви“, Рускоска најави истрага

Нови снимки на „Јутјуб“: „Сакам да ги рушам Заеви“, Рускоска најави истрага

И додека во Кривичен суд деновиве се одвива судскиот процес Рекет, нови снимки се појавија на Јутјуб, на кои се слуша гласот на еден од сведоците во овој случај, а за кого СЈО во еден од предметите има покренато и обвинение. Снимките се пуштени вчера, траат по десетина секунди а засега не е познато кој е соговорникот кој разговара со сведокот на Рекет

Обвинителство ќе истражува кој ги објави аудио снимките на Јутјуб

Обвинителство ќе истражува кој ги објави аудио снимките на Јутјуб

Шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, за „ Фокус “ потврди дека аудио разговорите кои пред десет часа беа објавени на Јутјуб, во кои се слуша како глас кој на ликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, оштетен во случајот „Рекет“ зборува со друго лице, не се во доказите доставени до обвинителството на хард

На Јутјуб нови снимки околу „Рекет“: И ќе дојде Мицкоски и шо праиме тогаш, треба крв до колена?

На Јутјуб нови снимки околу „Рекет“: И ќе дојде Мицкоски и шо праиме тогаш, треба крв до колена?

Ако треба крв, и крв. Имаш деца, имаш машко дете. Ќерка му е што ме боли к…т. И да не нема тоа е, ама нема да дозволам да ми го газат достоинството. Јас со Сашо Мијалков се расчистив. На Jутјуб се појавија снимки на кои се слуша како глас кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“, но и обвинет во случај на СЈО, како бара контакт со

Нови аудио снимки за случајот рекет на Јутјуб, гласот наликува на Орце Камчев

Нови аудио снимки за случајот рекет на Јутјуб, гласот наликува на Орце Камчев

Седум кратки снимки се појавија на Јутјуб во кои се слуша глас кој наликува на оној на бизнисменот Орце Камчев, сведок во случајот „Рекет“, објави Канал 5 во денешните вести од 18 часот. На снимките се слуша како тој бара контакт со Вице Заев, брат на премиерот Зоран Заев и вели дека ако не се заврши работата, „ќе крварат сите“. „Ако треба крв, и крв

Случај „Рекет“: Осамнаа нови аудио-снимки, се слуша глас кој наликува на познат бизнисмен, сведок во „Рекет“

Случај „Рекет“: Осамнаа нови аудио-снимки, се слуша глас кој наликува на познат бизнисмен, сведок во „Рекет“

На Jутјуб се појавија снимки на кои се слуша како глас кој наликува на познатиот бизнисмен кој е сведок во „Рекет“, но и обвинет во случај на СЈО, како бара контакт со Вице, братот на премиерот Заев и се заканува ако не се заврши работата дека ќе крварат сите. Пуштени се пет куси аудио снимки кои траат по неколку секунди. Не се знае кој е соговорникот,

Во телефонски разговоро објавен на You tube, Орце Камчев бара да нема „војна“ со фамилијата Заеви

Во телефонски разговоро објавен на You tube, Орце Камчев бара да нема „војна“ со фамилијата Заеви

Во телефонски разговоро објавен на You tube, Орце Камчев бара да нема „војна“ со фамилијата Заеви Вчера од судница денеска бизнисменот Орце Камчев одекна во аудио разгoвори кои се поставени на јутуб. Во 7 кратки аудио снимки Камчев од непознат  соговорник бара средба со братот на премиeрот Вице Заeв. Целта на средбата била да се закопаат секирите,

ЌЕ ПУШТАМ ОД БУГАРИЈА КАКО КИМ ЈОНГ ПА ТЕПАЈТЕ СЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Нови аудио снимки за случајот Рекет (АУДИО)

ЌЕ ПУШТАМ ОД БУГАРИЈА КАКО КИМ ЈОНГ ПА ТЕПАЈТЕ СЕ ВО МАКЕДОНИЈА: Нови аудио снимки за случајот Рекет (АУДИО)

На Јутјуб се појавија снимки на кои се слуша како еден од соговорниците за кои медиумите тврдат дека е осомничениот бизнисмен наводно бара „да се договори“ преку блиски до власта за да не „бомбардира“ со аудио снимки од Бугарија како Ким Јонг. Шефицата на обвинителството за организиран криминал Вилма Русковска која го води случајот Рекет за дел од