притисни ентер »

Лазаров рекордер со 250 настапи во Лигата на шампионите
Лазаров рекордер со 250 настапи во Лигата на шампионите

Лазаров рекордер со 250 настапи во Лигата на шампионите

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров влезе во историјата на Лигата на шампионите како рекордер со 250 настапи, откако заигра за Нант и во вечерашниот реванш од осминафиналето со Кјељце. На тој начин селекторот и репрезентативец на Македонија му побегна на Арпад Штербик за еден натпревар, а трет е Тиери Омејер со 240. Следуваат Никола Карабатиќ

Вечниот Кирил Лазаров: После ова вечерва тешко дека некој ќе го стигне

Вечниот Кирил Лазаров: После ова вечерва тешко дека некој ќе го стигне

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров влезе во историјата на Лигата на шампионите како рекордер со 250 настапи, откако заигра за Нант и во вечерашниот реванш од осминафиналето со Кјељце. На тој начин селекторот и репрезентативец на Македонија му побегна на Арпад Штербик за еден натпревар, а трет е Тиери Омејер со 240. Следуваат Никола Карабатиќ