притисни ентер »

Претставен BMW 330e Plug-In Hybrid / ГАЛЕРИЈА
Претставен BMW 330e Plug-In Hybrid / ГАЛЕРИЈА

Претставен BMW 330e Plug-In Hybrid / ГАЛЕРИЈА

Станува збор за plug-in хибридна „тројка“, која во актуелната генерација на сцената е од пред една година. Како стојат работите во пракса останува да се види, а од BMW ветуваат ефикасност и одлични перформанси. Хибридниот седан располага со вкупно 252 КС, но користејќи ја технологијата која германскиот бренд ја нарекува XtraBoost, автомобилот може

Претставен plug-in хибридниот BMW 330e

Претставен plug-in хибридниот BMW 330e

Баварците хибридната верзија на својот популарен седан ја лансираат со  292 КЅ  моќен XtraBoost Power  мотор што му овозможува јурење со  140 km/h само на струја…. Актуелната генерација на BMW series 3 сега се придружува и plug-in хибридната варијанта што ветува комбинација на ефикасност и перформанси во сегментот на спортските седани. Новиот BMW 330e

Претставен plug-in хибридниот BMW 330e

Претставен plug-in хибридниот BMW 330e

Хибридниот седан дебитира со 292 коњски сили XtraBoost Power и може да достигне брзина од 140 km/h само на електрична енергија Кон редовите на тековната генерација на BMW Серија 3 сега се придружува и plug-in хибридната варијанта на моделот, која ветува соодветна комбинација на ефикасност и перформанси во сегментот на спортските седани. Новиот BMW