притисни ентер »

Уште еден случај на сексуален напад од Расел Бренд пријавен во лондонската полиција
Уште еден случај на сексуален напад од Расел Бренд пријавен во лондонската полиција

Уште еден случај на сексуален напад од Расел Бренд пријавен во лондонската полиција

Лондонската полиција добила дојава за наводен сексуален напад што се случил пред 20 години, по извештаите во медиумите за обвинувањата против британскиот комичар и актер Расел Бренд. Бренд беше обвинет од четири жени за силување, напад и емоционално малтретирање во периодот меѓу 2006 и 2013 година, кога беше на врвот на својата слава и работеше за

Се појавило старо интервју на Расел Бренд - Актерот непрестајно правел непримерни шеги на тема силување и педофилија: „Еднаш силував некого“

Се појавило старо интервју на Расел Бренд - Актерот непрестајно правел непримерни шеги на тема силување и педофилија: „Еднаш силував некого“

Актерот Расел Бренд е обвинет за силување, сексуален напад и злоставување на 4 жени, по заедничката истрага на лондонските „Сандеј Тајмс“, „Тајмс“ и „Канал 4 Диспечес“ – а една жртвите наводно имала само 16 години во тоа време. „Еднаш силував некого“ Овојпат „Дејли меил“ објавиле видео, кое во меѓувреме е избришано од „Јутјуб“ откако се појавиле обвинувањата,

ОД СТЕНД-АП КОМИЧАР И ГУРУ ДО ОБВИНЕНИЕ ЗА СИЛУВАЊЕ Случајот со Расел Бренд ја разбранува јавноста во Велика Британија

ОД СТЕНД-АП КОМИЧАР И ГУРУ ДО ОБВИНЕНИЕ ЗА СИЛУВАЊЕ Случајот со Расел Бренд ја разбранува јавноста во Велика Британија

Четири жени го обвиниле познатиот британски инфлуенсер дека биле злоставувани од него, обвиние поради кое тој во неколку дена ги загуби сите договори за книги, емисии… Расел Бренд, 48-годишниот стенд-ап комичар кој беше познат и како поранешно момче на поп-ѕвездата Кејти Пери ја крена прашината во јавноста во Велика Британија, а неговиот случај многумина

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец. Како што пренесуваат западните медиуми, неколку жени се пожалиле на недозволиво сексуално однесување на актерот во предминатото десетлетие. Подробности сѐ уште не се објавени, но се вели, случаите ќе бидат ригорозно проверени, соопштија надлежните. Глумецот ги одрече сите наводи.

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец. Како што пренесуваат западните медиуми, неколку жени се пожалиле на недозволиво сексуално однесување на актерот во предминатото десетлетие. Подробности сѐ уште не се објавени, но се вели, случаите ќе бидат ригорозно проверени, соопштија надлежните. Глумецот ги одрече сите наводи.

Расел Бренд ги губи сите работни места поради обвиненијата за силување

Расел Бренд ги губи сите работни места поради обвиненијата за силување

Агенцијата за таленти Tavistock Wood откри дека ја прекинала врската со британскиот комичар Расел Бренд, кој на врвот на својата слава беше обвинет за силување и емоционално малтретирање на четири жени. „Веруваме дека лошо не измамил. Телвизијата ги прекина сите професионални врски со Бренд“, објави агенцијата. Голем број хуманитарни организации престанаа

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Само неколку дена откако во медиумите беше обвинет за силување, сексуален напад и злоупотреба на четири жени, Расел Бренд се соочува со нови обвинувања. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец. Како што пренесуваат западните медиуми, неколку жени се пожалиле на недозволиво сексуално однесување на актерот во предминатото

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Расел Бренд се соочува со нови обвинувања за сексуални напади

Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања кон британскиот глумец. Како што пренесуваат западните медиуми, неколку жени се пожалиле на недозволиво сексуално однесување на актерот во предминатото десетлетие. Подробности сѐ уште не се објавени, но се вели, случаите ќе бидат ригорозно проверени, соопштија надлежните. Глумецот ги одрече сите наводи.

Расел Бренд се соочува со нови тужби неколку дена по наводите за силување

Расел Бренд се соочува со нови тужби неколку дена по наводите за силување

Британскиот комичар, водител и актер Расел Бренд се соочува со нови тужби само неколку дена откако беше обвинет за силување, сексуален напад и емоционална злоупотреба на четири жени. Сега уште неколку жени излегоа со обвинувања за Бренд. „Тајмс“ и „Сандеј тајмс“ пишуваат дека неколку жени се жалеле на однесувањето на актерот во раните 2000-ти. Нивните

ОДВРАТНИ ДЕТАЛИ од сведочењето на жена која тврди дека Расел Бренд ја силувал како малолетна!

ОДВРАТНИ ДЕТАЛИ од сведочењето на жена која тврди дека Расел Бренд ја силувал како малолетна!

14 Познатиот актер и комичар Расел Бренд во петокот на својот канал на Јутјуб негираше низа обвинувања против него, вклучително и дека тој наводно силувал, сексуално нападнал и малтретирал четири жени, од кои едната била малолетна. Првата жртва тврди дека била во „емоционално насилна и контролирачка врска“ со Бренд како тинејџерка, откри „Channel 4