притисни ентер »

Федерер повеќе нема да освои грен слем трофеј
Федерер повеќе нема да освои грен слем трофеј

Федерер повеќе нема да освои грен слем трофеј

Легендарниот тенисер кој се натпреваруваше само во двојки Тод Вудбриџ, а сега е аналитичар даде свое мислење за состојбата на Швајцарецот Роже Федерер. -Мислам дека веќе нема да го видиме во Австралија. Федерер нема да оди ниту на трофејот на Ролан Гарос, има 40 години… Сметам дека тој ќе излезе и ќе одигра добри мечеви, ама да победи на седум во низа

„Сметам нема пак да го видиме Федерер со трофеј на Грен слем“

„Сметам нема пак да го видиме Федерер со трофеј на Грен слем“

Легендарниот тенисер кој главно се натпреваруваше во дабл Тод Вудбриџ, кој сега сега е аналитичар даде свое мислење за состојбата на Роџер Федерер. Сепак, таа нема да им се допадне на фановите на Швајцарецот. „Мислам дека веќе нема да го видиме во Австралија. Федерер нема да оди ниту на трофејот на Ролан Гарос, има 40 години... Сметам дека Роџер ќе

Вудбриџ: Федерер никогаш повеќе нема да освои грен слем титула

Вудбриџ: Федерер никогаш повеќе нема да освои грен слем титула

Рожер Федерер е еден од асовите кој остави голема трага во светот на тенисот, меѓутоа тој е на залезот на кариерата и само прашање на време кога ќе се збогува со активното играње. Секако неговите фанови се надеваат дека Швајцарецот ќе може да се врати и повредите и понуди дел од својата магија, знаење, кавлитет, поточно биде конкурентен за најголемите

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Победата на Хуберт Хуркач во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс значи дека Роџер Федерер испадна од топ 10 првпат од 2017 година, откако оваа сезона одигра само 13 мечеви, од кои последниот му е поразот во четврт-финалето на Вимблдон, и тоа токму од Хуркач. 40-годишниот 20-кратен гренд слем шампион неодамна потврди дека по третпат бил на операција

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Победата на Хуберт Хуркач во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс значи дека Роџер Федерер испадна од топ 10 првпат од 2017 година, откако оваа сезона одигра само 13 мечеви, од кои последниот му е поразот во четврт-финалето на Вимблдон, и тоа токму од Хуркач. 40-годишниот 20-кратен гренд слем шампион неодамна потврди дека по третпат бил на операција

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Победата на Хуберт Хуркач во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс значи дека Роџер Федерер испадна од топ 10 првпат од 2017 година, откако оваа сезона одигра само 13 мечеви, од кои последниот му е поразот во четврт-финалето на Вимблдон, и тоа токму од Хуркач. 40-годишниот 20-кратен гренд слем шампион неодамна потврди дека по третпат бил на операција

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Мекинро: Федерер е како 65-годишен пензионер

Победата на Хуберт Хуркач во третото коло на Мастерсот во Индијан Велс значи дека Роџер Федерер испадна од топ 10 првпат од 2017 година, откако оваа сезона одигра само 13 мечеви, од кои последниот му е поразот во четврт-финалето на Вимблдон, и тоа токму од Хуркач. 40-годишниот 20-кратен гренд слем шампион неодамна потврди дека по третпат бил на операција