притисни ентер »

Шкупи знае како треба… – sportmedia.mk
Шкупи знае како треба… – sportmedia.mk

Шкупи знае како треба… – sportmedia.mk

Чаирчани вечерва во одлична атмосфера го одработија последниот тренинг пред утрешниот дуел со Санта Клара во рамките на првиот меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Со верба во себе, со надеж дека ќе се даде максимумот пред своите фанови против силниот тим од Португалија, момците на стратегот Гоце Седлоски тренираа на Арената. Секако

Шкупи знае како треба… – sportmedia.mk

Шкупи знае како треба… – sportmedia.mk

Чаирчани вечерва во одлична атмосфера го одработија последниот тренинг пред утрешниот дуел со Санта Клара во рамките на првиот меч од 2.квалификациско коло во Конференциската лига. Со верба во себе, со надеж дека ќе се даде максимумот пред своите фанови против силниот тим од Португалија, момците на стратегот Гоце Седлоски тренираа на Арената. Секако

Седлоски: Подготвени сме за уште еден „фајтерски“ меч

Седлоски: Подготвени сме за уште еден „фајтерски“ меч

Екипата на Шкупи утре со почеток од 20:00 часот на Арената Тодор Проески во СКопје го пречекува португалскиот тим на Санта Клара во рамките од второто квалификациско коло од Конференциската лига. Тренерот Гоце Седлоски смета дека екипата на Шкупи е подготвена за предизвикот кој следува и дека ќе се даде се од н себе за да се израдува верната публика

Седлоски: Подготвени сме за уште еден „фајтерски“ меч

Седлоски: Подготвени сме за уште еден „фајтерски“ меч

Екипата на Шкупи утре со почеток од 20:00 часот на Арената Тодор Проески во СКопје го пречекува португалскиот тим на Санта Клара во рамките од второто квалификациско коло од Конференциската лига. Тренерот Гоце Седлоски смета дека екипата на Шкупи е подготвена за предизвикот кој следува и дека ќе се даде се од н себе за да се израдува верната публика

Седлоски: Санта Клара е добра екипа, ама резултатот ќе зависи од нашата игра

Седлоски: Санта Клара е добра екипа, ама резултатот ќе зависи од нашата игра

Екипата на Шкупи е пред нов предизвик во Конференциската лига на УЕФА, предизвик кој е далеку поголем од оној претходниот затоа што ривал е португалскиот прволигаш Санта Клара. Првата средба се игра утре од 20 часот на националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, а пред истата тренерот Гоце Седлоски посочи како треба да одиграа ако сакаат да дојдат

Сите во Шкупи подготвени: На победа и против Санта Клара

Сите во Шкупи подготвени: На победа и против Санта Клара

Фудбалерите на Шкупи на националната арена „Тодор Проески“ го одработуваат официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар со Санта Клара во 2. квалификациско коло од УЕФА Конференциската лига. Чаирчани се подготвени за надигрување со фаворитот најавувајќи дека со мудра игра ќе се игра на победа и против португалскиот тим. Тренерот Гоце Седлоски низ

Исмаили: Подготвени сме да покажаме за што се е способен тимот на Шкупи

Исмаили: Подготвени сме да покажаме за што се е способен тимот на Шкупи

Гоце Седлоски истакна задоволство што во тимот за утрешниот натпревар против португалската Санта Клара од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига ќе го има капитенот на Шкупи, Фатих Исмаили кој успешно ги мина подготовките и ќе биде во комбинација за настап. А, капитенот, пак, на денешната прес-конференција потенцираше максимална подготвеност

Седлоски: Трпеливо, паметно до позитивен резултат против Санта Клара

Седлоски: Трпеливо, паметно до позитивен резултат против Санта Клара

Шефот на стручниот штаб на Шкупи, Гоце Седлоски вели дека неговиот тим ќе мора да одигра трпеливо, паметно и концентрирано на утрешниот прв натпревар против португалската Санта Клара од 2. квалификациско коло во УЕФА Конференциската лига. Според Седлоски, Шкупи ќе игра на победа, но мора сериозно да внимаваме против квалитетниот противник затоа што

Шкупи со последен тренинг пред мечот со Санта Клара

Шкупи со последен тренинг пред мечот со Санта Клара

Македонскиот вицешампион Шкупи, е во исчекување на двомечот со Санта Клара во второто квалификационо коло во Конференциска лига на УЕФА. Пред мечот тренерот Гоце Седлоски ги кажа своите очекувања. Некогашниот македонски капитен потенцира дека тие ќе биле максимално трпеливи во мечот против Португалците, кои се фаворити на хартија. Играчите на Седлоски

Исмаили: Санта Клара е добар тим, но ние сме подготвени

Исмаили: Санта Клара е добар тим, но ние сме подготвени

Во име на Шкупи пред натпреварот против Санта Клара во Конференциската лига на УЕФА говореше капитенот на чаирчани, Фати Исмаили . Играчот од средниот ред вели дека ако Шкупи биде на ниво, може да извлече добар резултат со португалскиот тим. „Ние сме максимално подготвени за натпреварот кој следи. Играме против добар тим, Санта Клара. Сакам да потенцирам