притисни ентер »

Ручек полн витамини: Посен подварок
Ручек полн витамини: Посен подварок

Ручек полн витамини: Посен подварок

Потребно: – мала кисела зелка – 50 мл маслиново масло – 1 главица кромид – пипер – 3 чешниња лук – 3 компири – сол, бибер Подготовка: Зелката ситно исечкајте ја на резанки. Кромидот ситно исечкан, пропржете го па додајте ја сечканата зелка и пржете. Намалете го оганот и постојано мешајте. Кога ќе добијат златно-жолта боја готов е. Додајте малку пипер

Витамински рај: За ручек подгответе посен подварок

Витамински рај: За ручек подгответе посен подварок

Потребно: – мала кисела зелка – 50 мл маслиново масло – 1 главица кромид – пипер – 3 чешниња лук – 3 компири – сол, бибер Подготовка: Зелката ситно исечкајте ја на резанки. Кромидот ситно исечкан, пропржете го па додајте ја сечканата зелка и пржете. Намалете го оганот и постојано мешајте. Кога ќе добијат златно-жолта боја готов е. Додајте малку пипер

Како да подготвите посен подварок

Како да подготвите посен подварок

Потребно: – мала кисела зелка – 50 мл маслиново масло – 1 главица кромид – пипер – 3 чешниња лук – 3 компири – сол, бибер Подготовка: Зелката ситно исечкајте ја на резанки. Кромидот ситно исечкан, пропржете го па додајте ја сечканата зелка и пржете. Намалете го оганот и постојано мешајте. Кога ќе добијат златно-жолта боја готов е. Додајте малку пипер

РЕЦЕПТ: Полнети пиперки со туна

РЕЦЕПТ: Полнети пиперки со туна

Важно е да се нагласи дека треба да се јаде помалку за време на постот. Заетоа ви пренесува една идеја за посен ручек или мезе за некоја прослава. Рецепт за пиперки полнети со туна! Потребни состојки: loading... 4 бабури, 1 конзерва туна, 2 зрели домати (може и доматно пире), 1 помал компир, средина од едно парче леб, 1 поголема главица кромид, 2-3