притисни ентер »

Зајон Вилијамсон заспа чекајќи на деби во НБА лигата
Зајон Вилијамсон заспа чекајќи на деби во НБА лигата

Зајон Вилијамсон заспа чекајќи на деби во НБА лигата

Сите љубители на кошарката минатата сезона слушнаа за монструозниот млади кошаркар кој би требало да го наследи „кралот“ Леброн Џејмс. Зајон Вилијамсон доминираше во колеџ-кошарката, што го стави на врвот кај најпосакуваните кошаркари на драфтот. Лотаријата им падна на Њу Орлеанс Пеликанс, но тој се уште го чека своето деби на официјален НБА меч. Играше

Камерата го улови во вистинско време: Вилијамсон си заспа на клупата на Њу Орлеанс

Камерата го улови во вистинско време: Вилијамсон си заспа на клупата на Њу Орлеанс

Првиот пик на овогодинешниот НБА драфт, Зајон Вилијамсон треба оваа недела конечно да го одигра својот прв меч во најквалитетната лига на светот (се очекува неговото деби против Јута Џез), но додека тоа го направи камерите го фатија во една интересна ситуација за време на дуелот со Детроит Пистонс. Камерите го „уловија“ во вистинско време како тој

Првиот пик на драфтот заспа на клупата

Првиот пик на драфтот заспа на клупата

Зајон Вилијамсон кој на последниот драфт беше избран како прв пик на драфтот сè уште нема одиграно ниту една минута во НБА. Вилијамсон поради операцијата на менискусот, сè уште чека на своето деби во најсилната кошаркарска лига. Иако имаше најави дека тој конечно ќе дебитира на натпреварот против Детроит пистонс, 19-годишниот Зајон не беше дел од тимот

Првиот пик на НБА-драфтот заспа на клупата сред натпревар

Првиот пик на НБА-драфтот заспа на клупата сред натпревар

Првиот пик на годинешниот НБА-драфт, Зајон Вилијамсон никако не добива шанса за деби на паркетот. Тој беше избран од страна на Њу Орлеанс пеликанс, но потоа се повреди. Постоеше шанса да се врати во дуелот против Детроит пистонс, но Вилијамсон повторно бееш на клупата. Колку му било досадно да седи на клупата покажува една снимка од крајот на мечот

Наместо да дебитира – тој заспа!

Наместо да дебитира – тој заспа!

Зајон Вилијамсон беше прв пик на НБА драфтот, но во најсилната лига во светот се уште не дебитираше. Минатата година беше вистински хит во Универзитетот Дјук, но не успеа да ја освои титулата. Потоа беше избран од првата позиција на драфтот од страна на Њу Орлеанс, но поради проблеми со повредите не доби можност за деби во НБА. Се пишуваше дека Вилијамсон