притисни ентер »

Морант ја предводи најдобрата руки петорка
Морант ја предводи најдобрата руки петорка

Морант ја предводи најдобрата руки петорка

Џа Морант (Мамфис), Брендон Кларк (Мемфис), Зајон Вилијамсон (Њу Орлеанс), Кендрик Нан (Мајами) и Ерик Паскал (Голден стејт Вориорс) се најдоа во најдобрата петорка на дебитанти во НБА лигата. Морант очекувано ја предводи оваа петорка, откако претходно беше прогласен за најдобар дебитант оваа сезона. Морант сезоната ја заврши со просек од 17,8 поени

Прва и втора петорка: Ова се десетте најдобри „новајлии“ во НБА лигата

Прва и втора петорка: Ова се десетте најдобри „новајлии“ во НБА лигата

Плејмејкерот на Мемфис Гризлис, Џа Морант ја предводи листата на најдобрите дебитанти за оваа сезона во НБА лигата. Играчот кој ја понесе наградата за руки на годината доби максимален број на поени вкупно 200 од медиумите и новинарите и ја предводеше првата петорка на најквалитетни „новајлии“ во која се уште Кендрик Нан од Мајами Хит (198 поени), Брендон

Прва и втора петорка: Ова се десетте најдобри „новајлии“ во НБА лигата

Прва и втора петорка: Ова се десетте најдобри „новајлии“ во НБА лигата

Плејмејкерот на Мемфис Гризлис, Џа Морант ја предводи листата на најдобрите дебитанти за оваа сезона во НБА лигата. Играчот кој ја понесе наградата за руки на годината доби максимален број на поени вкупно 200 од медиумите и новинарите и ја предводеше првата петорка на најквалитетни „новајлии“ во која се уште Кендрик Нан од Мајами Хит (198 поени), Брендон