притисни ентер »

[ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО] Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката
[ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО] Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

[ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО] Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја. Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи, а се се случи среде натпревар. Guy was killed by lighting strike in indonesia 🇮🇩 RIP pic.twitter.com/HVzTUyoT8a — junior (@A_NOLDD)

Трагедија во Индонезија: Гром усмрти фудбалер за време на натпревар

Трагедија во Индонезија: Гром усмрти фудбалер за време на натпревар

Голема трагедија се случи изминатиот викенд во Индонезија откако фудбалер почина на теренот по удар од гром. Немилиот настан се случил за време на пријателски натпревар помеѓу екипите на Бандунга и Субанга, чиј натпревар започнал по мал дожд, но со текот на времето дождот се засилил. Главниот судија одлучил дека има услови за игра и не го прекинал

Фудбалер загина по удар од гром сред натпревар

Фудбалер загина по удар од гром сред натпревар

Фудбалер трагично загина откако во саботата попладне го удри гром додека играше фудбал во Индонезија. Видеото кое се рашири по социјалните мрежи го прикажува точниот момент кога 35-годишниот фудбалер од Субанг падна на стадионот Силиванги во Бандунг, Западна Јава. This happened during a football match in Indonesia 🇮🇩 pic.twitter.com/JHdzafaUpV —

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја. Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи, а се се случи среде натпревар. Guy was killed by lighting strike in indonesia 🇮🇩 RIP pic.twitter.com/HVzTUyoT8a — junior (@A_NOLDD)

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

(Вознемирувачко видео) Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја. Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи, а се се случи среде натпревар. Гром го погоди Рахарја, а од силината на ударот уште двајца соиграчи паднаа на тревата. „Инцидентот

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Фудбалер загина по удар на гром во Индонезија

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО | Фудбалер загина по удар на гром во Индонезија

Tрагедија се случи во Индонезија за време на натпреварот помеѓу локалните тимови на Бандунг и Субанг откако од удар на гром загина фудбалерот Септиан Рахарја. Од силината на ударот настрадале и двајца соиграчи на 34-годишниот Рахарја, но тие поминале само со повреди. Локалните медиуми пренесуваа дека Рахарја давал знаци на живот по ударот од гром,

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Фудбалер почина по удар од гром среде натпревар

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СНИМКА: Фудбалер почина по удар од гром среде натпревар

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја, пренесе ТопСпорт. Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи. Несрежата се случи среде натпревар. Гром го погоди Рахарја, а од силината на ударот уште двајца соиграчи паднаа

Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

Гром уби фудбалер среде натпревар, на социјалните мрежи се споделува снимката

Трагедија каква што не се памети се случи во Индонезија. За време на натпреварот помеѓу локалните тимови 2 FLO Bandung и FBI Subang гром го уби фудбалерот Септиан Рахарја. Снимката набрзо се прошири на социјалните мрежи, а се се случи среде натпревар. Гром го погоди Рахарја, а од силината на ударот уште двајца соиграчи паднаа на тревата. „Инцидентот

Фудбалер загина по удар од гром сред натпревар

Фудбалер загина по удар од гром сред натпревар

Фудбалер трагично загина откако во саботата попладне го удри гром додека играше фудбал во Индонезија. Видеото кое се рашири по социјалните мрежи го прикажува точниот момент кога 35-годишниот фудбалер од Субанг падна на стадионот Силиванги во Бандунг, Западна Јава. Мажот, подоцна идентификуван како Септан Рахарја, играл на пријателски фудбалски натпревар,