притисни ентер »

Туристички дестинации со богата историска култура
Туристички дестинации со богата историска култура

Туристички дестинации со богата историска култура

Се прашувате каде следно да отпатувате? Доколку не сакате да одите на патување на кое само ќе лежите на некоја позната плажа или базен, а ве интересираат културните и историските знаменитости, тогаш погледнете ги овие светски дестинации кои се богати со спомени од историската култура. Париз, Рим, Токио, Рио де Жанеиро, Бангког, се само дел од магичните

Леонардо Ди Каприо со својата прекрасна девојка ужива во Италија

Леонардо Ди Каприо со својата прекрасна девојка ужива во Италија

Leonardo DiCaprio и неговата девојка, аргентинската манекенка, Camila Morrone, веќе две години се во љубовна врска и покрај разликата во годините. Вљубениот пар е фотографиран како ужива на одмор во Италија, а страста што постои меѓу нив не може да се сокрие. View this post on Instagram Big Angry birds guy A post shared by Leo Lounging (@leolounging)

Додека многумина го осудуваат, DiCaprio ужива во страстната врска со агрентинската манекенка

Додека многумина го осудуваат, DiCaprio ужива во страстната врска со агрентинската манекенка

Leonardo DiCaprio (44) и неговата девојка, аргентинската манекенка, Camila Morrone (22), веќе две години се во љубовна врска и покрај разликата во годините. Вљубениот пар е фотографиран како ужива на одмор во Италија, а страста што постои меѓу нив не може да се сокрие. View this post on Instagram Leo & cami in Italy! Not loving cami’s animal print