притисни ентер »

23 годишна девојка тешко повредена во сообраќајка на регионалниот пат Скопје-Тетово
23 годишна девојка тешко повредена во сообраќајка на регионалниот пат Скопје-Тетово

23 годишна девојка тешко повредена во сообраќајка на регионалниот пат Скопје-Тетово

23 годишно женско лице е потешко повредено во сообраќајна незгода што се случила вчера на регионалниот пат Скопје-Тетово. Според известувањето од полициските служби вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај клучката Матка, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од

Малолетен пешак од Скопје тешко повреден по удар од патничко возило

Малолетен пешак од Скопје тешко повреден по удар од патничко возило

Малолетен пешак од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрило патничко моторно возило. Според информации од министерството за внатрешни работи, вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес“ со

Прегазен малолетник во Чаир, пренесен на Клиника со тешки повреди

Прегазен малолетник во Чаир, пренесен на Клиника со тешки повреди

Малолетник е тешко повреден во несреќата што се случила вчеравечер во 19.25 часот на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје. Како што соопштува МВР, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(39) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во незгодата пешакот

23 годишна девојка тешко повредена во сообраќајка на регионалниот пат Скопје-Тетово

23 годишна девојка тешко повредена во сообраќајка на регионалниот пат Скопје-Тетово

23 годишно женско лице е потешко повредено во сообраќајна незгода што се случила вчера на регионалниот пат Скопје-Тетово. Според известувањето од полициските служби вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај клучката Матка, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од

Возило удри во малолетник, со тешки повреди е пренесен на клиника

Возило удри во малолетник, со тешки повреди е пренесен на клиника

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од улицата„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(39) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во незгодата

Малолетен пешак од Скопје тешко повреден по удар од патничко возило

Малолетен пешак од Скопје тешко повреден по удар од патничко возило

Малолетен пешак од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрило патничко моторно возило. Според информации од министерството за внатрешни работи, вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес“ со

Малолетник тешко повреден откако во него удрил автомобил

Малолетник тешко повреден откако во него удрил автомобил

Малолетник од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил. Според информации од Министерството за внатрешни работи, вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје, „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р

Прегазен малолетен пешак во Скопје

Прегазен малолетен пешак во Скопје

Малолетен пешак од Скопје се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрило патничко моторно возило. Според информации од министерството за внатрешни работи, вчера во 19.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје, патничко моторно возило „мерцедес“ со

Две лица повредени во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Две лица повредени во сообраќајка на патот Скопје-Тетово

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај клучка Матка, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „бмв“, управувано од Ј.С.(23) од Скопје и патничко возило „ауди“, управувано од С.С.(51)  од с.Желино, и двете со тетовски регистарски ознаки, соопштија од МВР. Во незгодата со тешки телесни

Прегазен малолетник во Чаир, пренесен на Клиники со тешки повреди

Прегазен малолетник во Чаир, пренесен на Клиники со тешки повреди

Малолетник е тешко повреден во несреќата што се случила вчеравечер во 19.25 часот на крстосницата од ул.„Македонско Косовска Бригада“ со ул.„Џон Кенеди“ и ул.„362“ во Скопје. Како што соопштува МВР, патничко моторно возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.А.(39) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Во незгодата пешакот